В’єтнамський кава – історія поразок і перемог

У тому, що В’єтнам став одним з фаворитів світового кавового виробництва, немає нічого дивного – теплий вологий клімат, свіже гірське повітря – все це дуже по душі кавових дерев. Вперше в’єтнамський кави в зернах побачив світ у 1857 році, зерна були привезені на благодатний грунт Індокитаю голландцями, і незабаром після цього чарівний аромат свіжозвареної кави заворожив місцевих жителів.

Однак задовольнятися вирощуванням кави тільки для себе заповзятливі в’єтнамці не стали – розвиток галузі набирав обертів. Ягоди швидко назрівали, а звиклі до ручного сільськогосподарському праці в’єтнамці без праці справлялися зі збором врожаю. Всередині країни залишалося близько 10% всього урожаю, решта йшла на експорт. Поступово В’єтнам обігнав всі країни, крім Бразилії. Його продукцію купували як для безпосереднього вживання, так і для подальшої переробки.

Вєтнамський кава – історія поразок і перемогНа території країни вирощується переважно робуста. В’єтнамці не стали морочитися з ніжною і примхливої арабікою, і віддали перевагу більш жорсткою і гіркуватою альтернативу. Однак не всі поціновувачі кави погодяться з тим, що робуста найгірший варіант – мільйони людей є її шанувальниками. Крім Робусти тут вирощують сорти Чон, Ексцельза і Мокко, реалізуючи моно-суміші та створюючи купажовані сорту.

Війна між США і В’єтнамом стала страшним кордоном для кавового виробництва. Випалені і зруйновані були 95% галузевих об’єктів. Лише до середини 80-х років місцеві жителі частково відновлюють виробництво, але вже через 10 років, в 1996 році В’єтнам знову піднімається на п’єдестал світової пошани, посівши другу сходинку у рейтингу. Особливі умови вирощування кави, порівняно низький рівень оплати праці – все це дозволяло державі не раз обвалювати ціни на світовому ринку.

«Міжнародна організація кави» прийняла до свого складу В’єтнам в 2001 році. З цього часу виробники повинні строго контролювати якість готового продукту і погоджувати ціни з світовими. Більшість виробників не відповідали цим вимогам, тому зійшли з конкурентної гонки, в основному йшлося про власників невеликих плантацій і кустарного обладнання для сушіння і обжарювання зерен. Однак ті, хто залишився, по сей день радують нас відмінним напоїв. Ставши більш вишуканим і якісним, в’єтнамський кави залишається все таким же душевним, як і 200 років тому.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.