Vitek VT-1513 став непоганим вибором

Vitek VT 1513 став непоганим вибором

До любителям хорошої кави відношу себе давно, і так само давно хотілося придбати пристойну каву-машину. Але ж і коштує така пристойно, а грошей, як і у більшості – на життя вистачає, але багато собі не дозволиш. Як-то, в якості компромісного варіанту вирішила придбати краплинну кавоварку (це з таким великим глечиком). Напевно, цей досвід мені був потрібен для того, щоб переконатися – не для нашої людини створений цей апарат, що виробляє коричневу бурду, зате у великих кількостях.

Vitek VT 1513 став непоганим вибором

Але мрія не проходила, і в довгих інтернет-пошуках я натрапила на кавоварку-еспресо Vitek VT-1513. Трохи бентежила ціна (дійсно низька), зате підбадьорювали численні позитивні відгуки. Ризикнула – замовила, і дуже швидко зрозуміла – та за такі гроші це просто чудо, а не кавоварка. Ось і хочу поділитися своїми враженнями. А досвід користування у мене вже пристойний – більше року щодня (у будні – вранці, у вихідні – по кілька разів) радує мене мій Vitek прекрасним еспрессо з густою щільною пінкою. Не гірше виходить і капучіно, кава-латте, але це більше улюблені напої моїх домочадців, ніж мої. Я найбільше люблю саме чорний міцний еспрессо без всяких добавок і навіть цукру. Але повернемося до нашої кавоварці. Перш за все я хочу розповісти про її переваги перед іншими видами подібної техніки.

Vitek VT 1513 став непоганим вибором

Vitek VT 1513 став непоганим вибором

Чудові характеристики

Отже, перше, що хочеться відзначити, це, звичайно ж, невисока ціна, особливо враховуючи її подальші характеристики:

 • гаряча вода продавлюється через шар кави під тиском 15 бар. Що це означає? Сама толком не знаю, але пінка на каву від цього виходить просто чудовою – густий і пишною, не обпадає, навіть якщо постоїть. Ось, кажуть (сама не перевіряла) якщо в характеристиках зазначено тиск 5 і навіть 10 бар – стійкою гарною пінки не виходить, адже еспресо має бути саме з шапкою;
 • велика і знімна ємність для затоки води. Літра на півтора, не менше. Воду я використовую зі звичайного фільтра-глечика, просто з крана не заливаю, хоча у нас вода з крана вже спочатку м’яка – накипу у мене навіть в електрочайнику немає. Причому, доливати воду, якщо бачу, що рівень сильно зменшився, можна навіть в той час, коли готується кава. Знімаю ємність рідко, тільки щоб помити періодично;
 • відмінний капучинатор. Хоча в інструкції зазначено, що молоко потрібно брати холодну, але у мене збиває і тепле. Правда, і молоко у нас чудове козяче – своє, не покупне. Молоко буквально перетворює у суцільну піну, тому наливаю не більше половини чашки, а то «втече». Якщо беру холодне молоко, то збиваю його довше – при цьому воно пристойно нагрівається. До речі, з допомогою капучинатора можна підігрівати різні напої, адже його робота заснована на сильній подачі гарячої пари.
 • не дивлячись на те, що ріжок – всього один, зате він досить місткий і з двома соплами, можна готувати відразу дві чашки хорошої кави.
 • Vitek VT 1513 став непоганим вибором

  Vitek VT 1513 став непоганим вибором

  Vitek VT 1513 став непоганим вибором

  Vitek VT 1513 став непоганим вибором

  Недоліки, що не заважають роботі

  Перший, і, на мій погляд, смішний недолік, це так званий підігрів чашок. Я б все-таки в характеристиках соромилася його навіть згадувати. Що це таке? Зверху, над головним агрегатом (його корпус, до речі, пластмасовий, обгорнутий нержавійкою), лежить шматочок якогось алюмінієвого сплаву, який в тому випадку, якщо кавоварка включена тривалий час, трішечки нагрівається. Руку тримати на ньому цілком можна, і ось тут передбачається підігрів чашок. Загалом, це – точно не працює. Тому, якщо мені потрібно кави погарячіше (він справді, трохи остигає при приготуванні – частково за рахунок холодної чашки, частково – за рахунок того, що тече двома тонкими цівками), спочатку я наливаю в чашку окропу з чайника, тримаю кілька секунд, виливаю, і тут же готую каву.

  Другий недолік – підставка під чашку низька. Кавова чашка, а також стандартна з чайного сервізу туди стають, а ось підставити велику – важко. Але і тут є вихід – можна зняти верхню підставку (теж з алюмінієвого сплаву) і поставити чашку безпосередньо в піддон, куди, скидаючи тиск пари, апарат «видає» трохи води після кожного приготування кави. Однак, мені якось великі чашки не потрібні.

  Ще, може бути, варто згадати такі зовсім, на мій погляд дрібниці. Досить сильно шумить під час роботи, але це можна зрозуміти – сильний тиск. Немає дозатора. Тобто відійти від кавоварки, коли вона «ллє» кави, не можна – буде лити, поки вода не закінчиться. Ось, власне, і все. Я своїй кавоваркою-еспресо Vitek VT-1513 дуже задоволена, і ви теж можете переконатися в тому, що вона варта кожної витраченої на неї копійки.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Рецепти кави. Способи приготування кави.