Види турка для кави

Якщо ви вирішили приготувати ароматний напій самостійно вам необхідно придбати турку, а для цього спочатку вивчити види турка для кави, щоб підібрати те, що потрібно. Слід зазначити, що турка – це не дуже давня посудина для приготування кави. За словами гурманів, кави, приготований саме в турці, виходить самим ароматним і смачним.

Види турка для кави

Металеві турки

Джезва з металу вважається найбільш практичною, адже вона невибаглива у догляді, міцна і прослужить протягом багатьох років. Металева турка швидко нагрівається, але при цьому настільки ж швидко і остигають, що не дозволяє напою закипіти. Найкращою з усіх металевих джезв вважається мідна, оскільки вона має рівномірну теплопровідність. Врахуйте також, що внутрішня поверхня мідної турки також повинна мати покриття, ідеально, якщо це буде харчове олово.

А ось джезва з нержавіючої сталі далеко не кращий варіант, оскільки в такій посудині з потовщеним дном, кава швидше за все закипить і втратить майже весь свій аромат. Однак, незважаючи на всі переваги металевої джезви, приготований кави у них нижчий за якістю, ніж напій, зварений в керамічній або глиняного турці.

Глиняні турки

Глиняні турки виробляються з иссинской китайської глини. Зварений в такий турці кава володіє прекрасним ароматом і вишуканим смаком. Це відбувається за рахунок особливості, що відрізняє глиняну джезву від турки виконаною з іншого матеріалу. Ця особливість полягає у високій пористості иссинской глини, завдяки чому турка відмінно вбирає в себе кавовий аромат.

Але, на жаль, у цієї особливості є один великий мінус. Проблема в тому, що глинянная турка так сильно поглинає аромат напою, який був зварений у неї в перший раз, що під час приготування в ній іншого сорту кави додасть напою аромат його попередника. А чим більше попередників тим більше змішаним буде аромат. Тому, якщо вам подобається різноманітність сортів, краще взяти одну турку з іншого матеріалу, або придбати відразу кілька глиняних турків.

Керамічна турка

Кераміка, напевно, самий кращий матеріал для турки. Завдяки товстому шару кераміки кави провариться набагато краще і смак у нього буде відмінний. У турці не змішуються і не вбираються аромати різних сортів. А значить можна експериментувати з різними смаками і не боятися негативного результату.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.