Види обсмаження кави. Ступінь обжарювання кави

Так склалося, що кращими виробниками кави називають тих, хто його обсмажує, а не вирощує. Види обжарювання кави відрізняються один від одного ступеня обжарювання. Обсмажена кава не має невеликий термін зберігання і вимагає досить специфічних умов, тому фірми-експортери закуповують його зеленим, а потім самостійно обсмажують у відповідності з прийнятим в країні смаком.

Обжарювання кави – це справжнє мистецтво. Саме від того, як пройде цей процес, залежить смак отриманого напою. В Італії існує навіть інститут, який спеціалізується на вивченні різних способах обжарювання. Ступінь обжарювання кави буває різною, але фахівцями виділяється тільки чотири основних види: італійська, французька, віденська, скандинавська.

Види обсмаження кави. Ступінь обжарювання кави

Ступінь обжарювання

Непідсмажене кавові зерна блідо-сірого, зеленого кольору з гладкою шкіркою.

Скандинавська обжарювання – так називають обжарку, коли зерна кави розширюються за обсягом. Вони міняють свій колір на світло-коричневий. Над плитою витає легкий хлібний аромат.

Американська обжарювання зерна стають ще більше (на кілька відсотків). Обжарка закінчується, коли людина, яка обсмажує, чує «перший крак» — легкий щиглик виділяються газів. Колір зерен ще більш коричневий. У даний момент кавові зерна містять найбільше кислоти, а цукор починає кристалізуватися.

City (міська) обжарювання – зерна ще більше в обсязі. Стадія «першого крака» проходить.

Full city – кількість цукру і кислоти, що містяться в кавовому зерні досягає балансу. Чується «другий крак». Клацання правда, набагато тихіше, ніж в перший раз. На цій стадії обжарювання кави повністю насичується смаком. Зерна набувають насичено-коричневий колір.

Віденська обжарювання – обсмажування на стадії, коли частина газу вийшла з зерна. Закінчується стадія «другого крака». На зернах з’являються краплі олії. Вони стають яскраво-коричневого кольору.

Espresso – стійкий кавовий аромат вивітрюється, йому на зміну приходить солодкувато-гіркий запах. Збільшується кількість масла на поверхні зерен.

Французька обжарювання – зерна кави стають темно-коричневого кольору. Майже зовсім відсутня кислотність, а повітря просочує запах горілого масла.

Італійська обжарювання – це остання ступінь обжарювання, коли зерно кава набуває майже чорний відтінок і повністю позбавляється олії. Кава втрачає свій характерний аромат.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.