Види кави в кафе

Приємно випити підбадьорливий напій не тільки вранці на сніданок, але також і сидячи в затишному закладі. Види кави в кафе представлені широким асортиментом для задоволення своїх відвідувачів. Опишемо найбільш популярні кавові напої, які подають в кафе.

Види кави в кафе

Еспресо

Це дуже міцний напій, його подають в маленькій чашечці і без молока. У перекладі з італійської мови «еспрессо» перекладається як «швидкий». Еспресо, як праівло беруть в якості основи для рецептів кави.

Незважаючи на те, що цей рецепт винайшли італійці, перший апарат для створення кави еспресо випустили у Франції. Однак цей апарат виявився невдалим, і потім саме в Італії на його основі розробили ту машину, яка відома сьогодні кожному. Під сильним тиском гаряча вода пропускається через добре мелену каву і в результаті ми отримуємо еспресо.

В Італії він подається в “demitasse” (що перекладається як “півчашки”), куди входить півтори унції вишуканого чорного кава із золотистою пінкою. Для приготування кави еспресо необхідно враховувати якість і сорт застосовуваного кави. Наприклад, суміші, до складу яких входить робуста, відрізняються характерним гірким присмаком і високим вмістом кофеїну. Суміші складаються з арабіки містять різну кількість кофеїну, однак значною мірою менше, порівняно з робустою.

Капучіно

Піниста суміш кип’яченого молока і еспрессо в рівному співвідношенні дає нам напій капучіно. Першою особливістю капучіно є те, що сам кави в цьому напої був приготований методом еспрессо (пар під тиском), другий – для створення капучіно застосовується молоко . До речі молоко повинно бути неодмінно незбиране, оскільки порошкове не збивається. Молоко спінюється за допомогою пари, в іншому випадку молоко не зіб’ється і залишиться рідким. При цьому жирність молока не повинна перевищувати 3,5 %, а оптимально, якщо це 3,2%.

Латте

Це ще один кавовий напій, до складу якого входить молоко, проте він відрізняється від капучино. Еспресо з кип’яченим молоко і великою порцією збитого молока поверх. Тобто тут набагато більше молока, ніж у капучіно. Для приготування кави лате береться одна частина кави, звареної методом еспрессо, і три частини гарячого молока з невеликою кількістю пінки.

Це три основних видів кави, але крім них в кафе часто подають ще Mocha (1/3 еспресо, 1/3 гарячий шоколад, 1/3 кип’яченого молока), Romano (еспрессо з великою порцією збитих вершків зверху), Corretto (еспресо з додаванням граппи).

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.