Види і сорти зеленого кави

Види і сорти зеленого кави представлені в нашому світі у великій різноманітності. Існує п’ять основних сортів: Нікарагуа, Ефіопія Моко, Кенія АА+, Арабіка Гвадемалла, Арабіка Гвадемалла. Сама назва сорту говорить про те, яка країна є виробником. Але, безумовно, уваги заслуговують й інші види зеленої кави такі як: Конголезький або Робуста, Муссонский Малабар, Ємен Мокка Матари.

Види і сорти зеленого кави

Конголезький зелений кави

По іншому його ще називають Робуста. Цей вид зеленої кави постачають з далекої Уганди. Він вважається самим насиченим і чистим кави в світі. На батьківщині цієї кави зерна піддаються спеціальній «сухий» обробці, що надає напою особливо міцний смак. Робуста характеризується високим вмістом хлорогенової кислоти і кофеїну, сприяє процесу спалювання зайвих жирових відкладень. Цей вид сирого кави є лідером по боротьбі із зайвими кілограмами. За 100г Робусти ви можете заплатити в середньому 75 руб. за 1 кг — 1290 руб.

Муссонский Малабар

Цей вид зеленого кава володіє насиченістю і характеризується солодким ароматом чорного перцю і мускатного горіха. Такі пряні аромати, як ви вже, напевно, здогадалися, народжуються в країні кави – Індії. Малабар проходить специфічну обробку солоним повітрям і тривалий період часу зберігатися у вологому приміщенні. Після цього вже «купається» в спеціях і вміщується в упаковку. 250 г зерен зеленої кави Муссонский Малабар ви можете придбати приблизно за 150 руб. за 1 кг ви в середньому заплатите 500 руб. Даний продукт сподобатися шанувальникам всього екзотичного.

Ємен Мокка Матари

Ця кава вирощується Республіці Ємен, проте справжня батьківщина кави знаходиться в Ефіопії. Перші дерева були завезені в VI столітті, коли ще Ємен був частиною володінь царя Ефіопії. Незважаючи на те, що пройшло досить велику кількість часу, на древніх плантаціях цієї країни досі вирощують кавові боби.

Сорт зеленого кава Ємен Мокка Матари експортується в дуже великих кількостях, за рахунок чого країна отримує відповідний дохід. Деякі впевнені, що в цьому кавовому напої присутні неповторні нотки, для інших він цінний солодким та ніжним смаком. Ємен Мокка Матари по правді володіє легкою солодкістю, але при цьому в ньому є і кислинка. Вартість 250 г в середньому дорівнює 325 руб., а 1 кг – 2150 крб.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.