Види і особливості використання кофемолок

Види і особливості використання кофемолок

Для справжніх кавоманів приготувати каву – означає зробити ціле ритуальна дія. Комусь подобається варити каву в турці або джезві, а хтось віддає перевагу використовувати кавоварки, або кавоварки.

Об’єднуючим елементом є кавове сировину, яке повинно бути помелено власноруч перед кавовій церемонією.

Для подрібнення зерен існують побутові електричні кавомолки, яких зараз є безліч. Нікуди не поділися і ручні кавомолки-млинки, яким, незважаючи на деяку «неповороткість», залишаються вірними гурмани-класики.

Види електричних кофемолок

Кавомолки мають істотні відмінності у своїй будові, наборі функцій, спосіб подрібнення зерен, потужності, вартості та експлуатації.

Почнемо з того, що електрокавомолки за своїм основним перемалывающему механізму поділяють на 2 типи – жорнові і роторні.

Ротаційна кофемолка: принцип роботи

Такий тип пристрою підійде для тих, хто любить і цінує хороший кави, але готують його не часто і не багато. Сировини в ротаційну кавомолку вміщається небагато, тому вона може забезпечити напоєм сім’ю з кількох людей. Крім того, цей вид кофемолок «не дає» ідеально рівною консистенції помелу.

Пристрій працює від електромережі, значить, у нього є двигун. Він знаходиться всередині корпусу, який зовні може бути пластиковим або металевим. Верх корпусу «вінчає» контейнер з прозорою кришкою для завантаження зерен, який розташований на сталевих роторних ножах для подрібнення. Контейнер кріпиться до корпусу пластмасовими засувками. В нього вміщається від 50 до 120 г речовини (в залежності від потужності пристрою).

Одним з основних параметрів кофемолок є їх потужність. Від неї залежить те, як кавомолка подрібнює зерна. Чим більше Вт, тим дрібніше виходить кавовий порошок. Мінімальна потужність пристроїв – 80 Вт, максимальна – 270 Вт. Більш висока потужність забезпечує тривалий часовий період роботи за один сеанс, що дозволяє ножам безліч разів перетерти робоче сировину.

Проте фахівці не рекомендують вибирати «крайні» варіанти. Бюджетна малопотужна кавомолка може просто не виправдати навіть своєї назви, а в дорогих високошвидкісних можуть швидко зіпсуватися ножі. Тому хороша «золота середина» – 160-180 Вт.

До недоліків роторних кофемолок можна віднести поломки моторів, відсутність дозатора для засипають зерен і окремого контейнера для готового продукту. У деяких пристроях він збирається там же, де були зерна. Це незручно, бо заважають ножі. Також відмічено, що у цих кофемолок псуються пластмасові частини корпусу.

Жорновий кофемолка: принцип роботи

У цих кавомолках подрібнення зерна відбувається жорнами у вигляді конічних або циліндричних дисків. Диски в основному, виготовляють з нержавіючої сталі, а в більш дорогих моделях – з титанового сплаву.

Принцип роботи полягає в проходженні зерен між жорнами. Їх відстань один від одного впливає на ступінь помелу кави. Всі жорнові кавомолки оснащені функцією регулювання помелу кави. В результаті кавомолка може надати порошок, подрібнений в пил для кави по-турецьки або великий – для заварки у френч-пресі. В середньому в сучасних пристроях є до 15 режимів помелу.

Такі функції повинні бути забезпечені відповідною потужністю. Жорновий кавомолка в середньому має потужність від 250 до 300 Вт. У контейнер поміщається до 300 г зерен.

На відміну від роторних кофемолок, всі моделі жерновых кофемолок оснащені дозаторами для сировини і окремими контейнерами для збору готового продукту. Крім того, в деяких представниць» є така функція, як налаштування кількості меленого кави.

Скажімо, ви «до упору» завантажуєте контейнер зернами, але машина обробить тільки заданий вами обсяг, а решта зерна обробить потім. Зовсім «просунуті» кавомолки подрібнюють зерна по заданій кількості чашок кави.

Жорнові кавомолки на кілька порядків дорожче роторних кофемолок. А жорнові кавомолки з конічними дисками дорожче кофемолок з плоскими дисками. Вважається, що вони довговічніші, міцніше і працюють майже безшумно.

 

Ручні кавомолки

Такі пристрої часто можна побачити в сувенірних крамницях і відділах з подарунками. Незважаючи на свою «несерйозність» порівняно з промисловими «родичками», ручна кавомолка себе добре зарекомендувала.

Щоб отримати ароматний порошок, який збирається в висувному шухлядці, знадобиться від 15 до 20 хвилин. Обробка зерен відбувається вже відомим жерновым способом.

В ручній кавомолці головне – це міцність ручки і якість всіх комплектуючих пристрою. Враховуючи ступінь і частоту навантаження, вони повинні витримувати який чинять на них тиск.

Крім описаних вище побутових кофемолок існують професійні агрегати для ресторанів та барів.

Якщо ви вирішили придбати кавомолку собі або в подарунок, вивчіть спочатку інформацію в інтернеті по статтях чи відгуками, щоб отримати необхідний запас відомостей перед покупкою.

Відео – як вибрати кавомолку та їх види.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.