Відгук – огляд кавоварки Delonghi EC 9

Відгук   огляд кавоварки Delonghi EC 9

Каву люблю, і давно мріяла про кавоварці, але купити не вирішувалася, так як крім мене кави в нашій родині ніхто не шанує. А от сусідка-подруга заходить часто, і ми з нею ведемо свої дівочі бесіди, вареної кави в турці. Мені подобається неквапливий процес кавової церемонії з турку, але хотілося отримати каву з більш вираженим смаком і ароматом.

Крапельна і гейзерна кавоварка у мене вже бували, але якість напою в них було неважливим навіть для мене, хоча мене важко віднести до вибагливим гурманам. Хотілося справжнього кавового аромату і фортеці.

В результаті довгих роздумів зупинила свій вибір на кавоварки еспресо Delonghi EC 9 ріжкового типу. Кавоварка еспресо працює за наступним принципом: фільтр, який насипається мелену каву, вставляється в кавоварку. Зі спеціального резервуара пар від закипілої води проходить через фільтр з кавою під тиском, вбирає в себе кавові речовини і аромати і стікає в чашку.

Відгук   огляд кавоварки Delonghi EC 9

Порівняно недорога кавоварка Delonghi EC9, компактна 29х24х24 см, об’єм резервуара для води 400 мл (на дві чашечки кави), тиск 4 бар. Ще вона вміє варити капучіно. Коштувала вона 5 років тому близько 2500 рублів. Така ціна мене цілком влаштовувала.

Кавомашини з повною автоматизацією процесу мені не підходили, так як мені зовсім не потрібна була повна автоматика, та й коштували вони на порядок дорожче. Як я вже говорила, важливий сам процес: молоти зерна в спеціально для цього купленої, красивою дерев’яною кавомолці, засипати мелену каву в фільтр, і священнодіяти далі до отримання двох чашок ароматної кави. Коли я купувала, ще були моделі з підігрівом чашок перед тим, як наливати каву. Хороша функція, але, на жаль, значно збільшувала ціну.

Звичайно, щоб отримати відмінний кави, довелося трохи поекспериментувати з сортами. Якісний кава виходить з якісних сортів. Пробувала і мелену каву і в зернах. Мелений як-то у нас не прижився. З меленого кава Жокей, наприклад, вийшов напій із запахом сіна. Найбільше мені сподобався кави в зернах Carte Noir і італійська кава Agust. Іноді купую ваговий кави, але різниці в якості між ваговим і розфасованим не бачу. Напевно, тому що я, як вже казала, до гурманам не ставлюся. Мені подобається сам процес вибору і покупки розважних зерен. Вони такого красивого глибокого коричневого кольору.

Молоти зерна треба безпосередньо перед приготуванням. Використовувати для варіння слід воду не з-під крана, а якісну бутильовану.

Відгук   огляд кавоварки Delonghi EC 9

Капучіно спробувала зварити один раз, але отримала просто гаряче молоко. Я більше не наполягала на отриманні, так як до капучино байдужа. І тільки через рік, знайшовши кілька порад в інтернеті, пінку для капучино отримала.

Насипаємо в фільтр трохи більше половини меленої кави, резервуар для води наливаємо бутильовану воду під горлечко, відразу ж закручуючи кришку. У резервуар для молока наливаємо молоко до позначки Max (я наливаю 10% вершки), вмикаємо перемикач фортеці кави на найнижчу фортеця – Light, через дві-три хвилини починає литися кави. Коли кава наллється до оцінки “2” на мірній колбі, перервіть отримання кави, перевівши регулятор фортеці в положення Cappuccino.

Відгук   огляд кавоварки Delonghi EC 9

З мірної колби перелийте каву в чашки і по одній чашці підставляйте під трубочку для спіненого молока. Коли загориться лампочка готовності пари, поверніть ручку регулювання пара проти годинникової стрілки на 180 градусів. У чашку почне литися збите молоко. Коли половина молока зіллється, поверніть ручку регулювання пари на місце і підставте другу чашку. Для наступної чашки повторіть всі дії. Виходить дві чашки капучино. Після цього обов’язково налийте в ємність для молока трохи води і випустіть весь пар. Це необхідно для ретельного промивання системи трубочок.

Відгук   огляд кавоварки Delonghi EC 9

Я так детально на цьому зупиняюся, тому що у мене вийшло не відразу. Після отримання кави ніякого особливого миття не потрібно. Хіба тільки витрусити використаний кави з фільтра. А ось після капучіно треба витягти і промити всю систему для збивання молока. Може бути, ще й тому капучіно я готую рідко.

Моя кавоварка працює вже п’ять років, хоча б один раз на тиждень обов’язково видає пару чашок ароматної кави. Оскільки такі моделі ще продаються, значить, подобаються вони не тільки мені.

Подруга придбала капсульну кавоварку. Після моєї кавоварки кави в ній видався надто міцним, а весь процес приготування надто спрощеним. Ніякого задоволення від процесу. Така капсульна кавоварка відмінно підходить для поспішайок. Хороший кави любить східну неквапливість приготування.

Купила б знову Delonghi EC9, якщо б вона зіпсувалася? Навряд чи. Люблю все новеньке з новими можливостями, новим дизайном. Але знайомим з такими ж фінансовими можливостями, як у мене, порадила б.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.