Вибираємо розчинну каву

Вибираємо розчинну каву

У сучасному світі, не знайдеться людини, яка б не пробував каву, особливо розчинна кава, не рахуючи маленьких дітей. Ми звикли вживати його у вигляді напою, але ефіопи його їли. Вони товкли плоди і перемішували їх з жиром. Потім катали з цієї маси невеликі кульки і вживали їх у їжу при далеких подорожах. Жир давав їм необхідні калорії, а кава підвищувало життєвий тонус. З часом, його навчилися варити і вживали, як гарячий напій.

Найпоширеніший вид даної культури – дерево Аравійське. З його плодів роблять, відомий у всьому світі, кави – Арабіка. У кавовій промисловості налічується близько 50 сортів дерева Аравійського.

На сьогоднішній день, в продуктових магазинах представлений широкий вибір кави. Але весь він відрізняється, в першу чергу, по способу його виробництва. На полицях ви можете побачити розчинна кава в зернах, мелена або в капсулах.

Кава в зернах є найкориснішим видом. При обробці зерен не використовуються додаткові стадії виробництва. Він просто обсмажена і висушений. Так як зерна пройшли мінімальну обробку, вони зберегли початкові смакові якості. Це є дуже важливим для затятих шанувальників здорового способу життя. Щоб його приготувати, вам знадобиться турка і кавомолка.

Кава в капсулах призначається для приготування цього напою з допомогою кавоварок. Капсули добре зберігають смак і аромат даного пиття.

Мелена кава не складний у приготуванні. Як і для зернового виду, вам потрібно турка. Кавомолка, в цьому випадку, не знадобиться, так як виробники вже перемололи обсмажені зерна.

Найпоширенішим і популярним, є розчинна кава. Він представлений в трьох видах: сублімований, порошковий і гранульований кави. Всі вони розрізняються за способом виробництва.

Сублімована кава отримують з допомогою заморозки кавового екстракту. Заморожений продукт, переміщують у спеціальний вакуумний простір, в якому зневоднюють настій. Потім одержаний продукт піддають дробленню і фасують в упаковку. Такий щадний спосіб виробництва допомагає зберегти справжні смакові якості готового напою. Порівняно з іншими видами розчинної кави, це є більш м’яким на смак і корисним з точки зору корисних речовин, що містяться в продукті.

Порошковий кави проходить п’ять стадій приготування. В першу чергу, кавові зерна смажать. Далі, їх піддають перемелювання, з меленої кави роблять екстракт (протягом 4 годин мелені зерна промивають гарячою водою під високим тиском). Потім отриманий настій проходить фільтрацію. Це потрібно для того, щоб отримати тільки розчинні частки. На останній стадії виробництва, відфільтрований екстракт поміщають у спеціальну камеру для сушіння. Під час сушіння випаровується вся волога. Отриманий порошок ми і вживаємо, розводячи його з окропом. Така кава має хороший смак і велика кількість корисних речовин.

Гранульований кави, практично, не відрізняється за способом виробництва від порошкової. Однак має гірші результати по проходженню дегустації. На останній стадії, щоб отримати гранули, порошок піддають обробці парою, що подається під високим тиском. Це призводить до порушення молекулярного складу продукту. І як результат, у нього змінюється смак (не в кращу сторону). Вартість гранульованого кави на порядок дорожче, ніж ціна на порошковий продукт.

Яку каву вживати, вирішувати вам. Але якщо ви хочете отримувати не тільки приємний смак і аромат, але і корисні речовини, то вибирайте сублімована кава або зерновий.

Відео, як роблять расворимый кави

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.