Вибір кавоварки для дому

Вибір кавоварки для дому – це просто чи складно? Як правильно вибрати кавоварку? Зараз виробники випускають на ринок такий широкий асортимент техніки для приготування кави, що не дивно загубитися серед цього достатку. Простіше прихильникам розчинної кави – залив його окропом і напій готовий. Але справжні цінителі цього дивовижного напою вживають тільки натуральний свіжоприготований кави. Вишуканий аромат і насичений смак натуральної кави, не йде ні в яке порівняння зі смаком швидкорозчинного. Кавомани готові витратити додатковий час на приготування кави в турці, але при такому способі потрібні навички та постійний контроль за процесом варіння кави. Якщо немає часу або навичок, або того й іншого, або просто немає бажання «чаклувати» з туркою, то найкраще рішення – це кавоварка. Так яку ж вибрати кавоварку, що б влаштовувала, і ціна і якість?

Зміст:

  • Краплинні кавоварки
  • Еспресо-кавоварки
  • Капсульні кавоварки
  • Комбінована кавоварка
  • Гейзерна кавоварка
  • З цим читають:

Краплинні кавоварки

Для того, щоб правильно вибрати кавоварку, необхідно мати уявлення як вони працюють і розібратися у видах побутової техніки для приготування кави. Найбільш прості кавоварки – це краплинні. Принцип роботи крапельних кавоварок в тому, що гаряча вода падає на мелену каву, знаходиться в спеціальному фільтрі, набуваючи при цьому смакові і ароматичні речовини. Такі кавоварки ще називають кавоварки фільтраційного типу. Принцип простий, але все-таки смак буде не такий насичений, з-за того, що ароматичні речовини кави не віддаються повністю. У крапельних кавоварках готують чорну каву або каву американо. Для отримання об’ємного смаку необхідно, щоб вода проходила через мелену каву під сильним тиском. Цей принцип використовується в експрессо-кавоварках. Ціни на краплинні кавоварки починаються від 500 руб.

Еспресо-кавоварки

Еспресо-кавоварки – це вибір для тих, хто цінує насичений смак кави еспресо і капучіно. Саме цей вид кавоварок зможе приготувати ароматний кави з повітряної молочної пінкою, яка утворюється з допомогою спеціальної трубки і струменя пари під високим тиском. Головна відмінність такої кавоварки від краплинної – приготування кави з допомогою гарячої пари під тиском. Еспресо готується під тиском 15 бар і температурі в 92о С.

Мелена кава еспресо-кавоварки засипається в металевий або пластиковий ріжок, з-за чого вона ще має назву – ріжкова кавоварка. Кавоварки цього виду чутливі до помелу кави. Якщо кава великого помолу, то напій вийде без знаменитого смаку еспресо або капучіно, такий кавовий напій. Якщо кава дуже дрібного помелу, то пару через ріжок буде проходити з працею. Тому потрібно купувати мелену каву саме для приготування еспресо, або мати кавомолку з регулюванням величини помелу. При виборі еспресо-кавоварки врахуйте, що ціни на них починаються від 1000-3500 грн.

 

до змісту ↑

Капсульні кавоварки

При виборі домашньої кавоварки зверніть увагу на капсульну кавоварку. Останнім часом, цей вид техніки для приготування кави набирає популярність. Їх перевага в простоті і зручності застосування. Щоб приготувати каву, тут потрібна лише одна капсула з кавою, яка заряджається в апарат. Так само, як і в експрессо-кавоварках, для приготування кави тут використовується пар під високим тиском. При використанні капсульної кавоварки не потрібно піклуватися про помелі кави, необхідно лише придбати капсули в магазині. Представлено досить багато смаків. 1 капсула розрахована на 1 чашку кави. Кавоварка капсульного типу зможе приготувати еспресо і капучіно. При виборі капсульної кавоварки врахуйте, що ціни на них досить високі. Ціни варіюються від 3500 до 30000 руб. Ціни на капсули складають від 200 руб за 10 штук.

 

до змісту ↑

Комбінована кавоварка

Цей вид кавоварок варто вибрати, якщо ви не є переконаним прихильником тільки одного рецепту кава. Або, наприклад, один член сім’ї воліє кави американо, а інший еспресо або капучіно. Комбінована кавоварка зможе приготувати обидва напою. Ціни на комбіновані кавоварки починаються від 5000 руб.

 

до змісту ↑

Гейзерна кавоварка

Гейзерна кавоварка обладнана двома відсіками, між якими знаходиться фільтр, в який поміщається мелену каву, а вода заливається в нижній відсік. Коли вода закипає, то вона піднімається і, проходячи через відсік з кавою, накопичується у верхній ємності. При виборі кавоварки гейзерного типу врахуйте, що для них використовується кави грубого помелу, т. к. порошкоподібний може забити фільтр.

Переваги гейзерній кавоварки, у тому, що кава в неї виходить більш насиченим, порівняно з краплинної. Крім цього вона компактна і недорого коштує.

 

Перед тим, як приступити до вибору, необхідно визначитися який саме каву ви будете вживати: американо, еспресо, капучіно, або те й інше. Крім того, при виборі кавоварки необхідно звернути увагу на потужність апарату, наявність фільтрів для води. Вибір кавоварок настільки великий, що задовольнить найвибагливішого любителя кави.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.