Вибір кавомолки для будинку

Від вибору кавомолки залежить якість і смак кави. Справжні кавомани справедливо вважають, що для приготування кави, його зерна потрібно молоти безпосередньо перед готуванням. Хоча зараз в магазинах можна купити мелену каву будь-якого сорту, але тільки мелений надає напою насичений аромат і смак. До того ж відкрита упаковка меленої кави не сприяє збереження аромату з-за взаємодії з киснем. Що б в повній мірі насолодитися чудовим смаком і запахом цього напою, необхідно молоти зерна безпосередньо перед його приготуванням.

Зміст:

 • Види кофемолок
 • Ножові (роторні) кавомолки. Вибір ножовий кавомолки
 • Недоліки ножових (роторних) кофемолок
 • Жорнові кавомолки. Вибір жерновий кавомолки
 • З цим читають:

до змісту ↑

Види кофемолок

Існують два типи кофемолок — ножові і жорнові. Вони відрізняються способом подрібнення зерен. При виборі підходящої вам моделі, необхідно визначитися в таких питаннях як:

 • яку каву ви віддаєте перевагу;
 • як багато його п’єте.

Наприклад, ви готуєте каву в турці і в невеликих обсягах, то в цьому випадку вам краще вибрати недорогу ножову кавомолку. А кращим вибором для тих, хто вживає багато кави і користується кавоваркою – це жорновий кавомолка.

до змісту ↑

Ножові (роторні) кавомолки. Вибір ножовий кавомолки

Принцип роботи такого апарату полягає в тому, що кавові зерна перемелюються з допомогою швидко обертових ножів. Тонкість помелу залежить від часу роботи кавомолки – чим довше вона меле зерна, тим дрібніше помел. Але в будь-якому випадку частинки виходять різного розміру, що не зовсім підходить для кавоварки.

Вибір кавомолки для будинку

При виборі кавомолки ножового типу (друга назва –роторна) потрібно звернути увагу на наступні параметри:

 • потужність;
 • об’єм контейнера;
 • матеріал корпус;
 • додаткові опції.

З-за потужності апарату залежить швидкість роботи. Потужність ножових кофемолок лежить в межах 100 – 250Вт. Оптимальним варіантом вважається – від 150Вт до 180Вт. Кавомолки більшої потужності випускаються з контейнерами великого об’єму. Потрібно врахувати, що при високій швидкості і малому обсязі засипаного зерна може виникнути обгорання помелу і як наслідок погіршення смакових якостей напою.

Об’єм контейнера ножовий кавомолки може становити від 40 гр. до 120 гр. Що відповідно одно 6-18 чашкам кави в розрахунку 7 гр. на одну чашку. При виборі об’єму контейнера потрібно виходити з того, яка кількість чашок кави ви хочете зварити одночасно. Не треба молоти зерна про запас, так як леткі речовини, що визначають аромат і смак напою, зникають протягом години.

Вибираючи модель з невеликим контейнером, слід звернути увагу на те, щоб ножі були розташовані якомога ближче до його дна. Так кава измельчится швидше.

При виборі кавомолки зверніть увагу на її корпус. Від матеріалу корпусу залежить міцність конструкції і термін служби. Переважна більшість кофемолок виготовляється в пластикових корпусах, найбільш дорогі моделі з нержавіючої сталі.

Для збільшення конкурентоспроможності, багато виробників кофемолок вносять додаткові опції, які роблять користування пристроєм більш зручною.

У деяких апаратах дно чашки розташоване під спеціальним нахилом для більш рівномірного і інтенсивного помелу. Пристрої ножового типу можуть оснащуватися регулювання ступеня помолу.

При виборі кавомолки важливо уточнити наявність захисту від перегріву, завдяки цій опції апарат буде автоматично вимкнено при сильному нагріванні мотора.

При виборі моделі зверніть увагу на опцію самосматывающего шнура. Ця функція забезпечує зручність зберігання.

до змісту ↑

Недоліки ножових (роторних) кофемолок

Основний недолік кофемолок цього типу – це неоднорідність помелу. Інший мінус в тому, що ступінь помелу необхідно контролювати самостійно. Ще один недолік – це наявність тільки одного контейнера для зерен і готового порошку. До того ж забрати готовий порошок не дуже зручно за заважають ножів. При виборі кавомолки краще звернути увагу на моделі зі знімним контейнером.

до змісту ↑

Жорнові кавомолки. Вибір жерновий кавомолки

На відміну від ножової, жорновий кавомолка подрібнює зерна більш рівномірно. Що важливо для приготування кави в кавоварці еспресо і гейзерній кавоварці. Саме жорнові кавомолки ідеально підходять для приготування «мокко», «капучіно», «еспрессо». Подрібнення в кавомолках такого типу відбувається за рахунок того, що циліндричні або конічні диски (жорна) стирається проходять через них зерна, як у млині. Помел регулюється за рахунок відстані між жорнами і має велику кількість ступенів – від 6 до 14.

Вибір кавомолки для будинку

При виборі кавомолки жернового типу потрібно враховувати наступні параметри:

 • потужність;
 • ступінь помелу;
 • матеріал жорен;
 • об’єм контейнера;
 • додаткові опції.

Потужність жерновых кофемолок вище, ніж у ножових моделей. Середня величина – 250Вт. Моделі з конічними жорнами володіють більш високою потужністю і зниженою швидкістю (400-500 оборотів в хвилину), що виключає пригорання кави. Однак кавомолки з циліндричними жорнами швидкість обертання вище (до 1400 оборотів в хвилину), відповідно і продуктивність вище. Моделі з циліндричними мелющими елементами більш придатні для великих обсягів оброблюваного кавового зерна.

Рівнів помелу в жерновых апаратах може бути від 6 до 14. Наприклад, ступінь помелу до 0.01 мм, так звана «в пил», більше підходить для варіння кави в турці. А для приготування кави у френч-пресі необхідний помел великого розміру.

Матеріал, з якого виготовлені жорна, визначає стійкість до зношування. Як правило, виробники застосовують металевий сплав з титановим покриттям. У дешевих апаратах використовується проста сталь, яка швидко стирається.

В кавомолках жернового типу використовують два контейнера. Один для зерен, інший для порошку. При виборі кавомолки зверніть увагу, щоб контейнер для зерен герметично закривався. Тільки в цьому випадку забезпечується якісне зберігання засипаних зерен, якщо наприклад ви засипали цілу пачку, але всю її не змололи.

При великому обсязі контейнера для зерен можна засипати всю пачку кавових зерен, а потім просто вказати кількість готових чашок приготавливаемого кави і ступінь його помелу. При цьому кавомолка автоматично визначить необхідний обсяг зерен для обробки.

У гонитві за споживачем, виробники кофемолок обладнують додатковими опціями. Наприклад, пристрій для автоматичного змотування мережевого шнура, блокування роботи виробу у випадку яких-небудь порушень в експлуатації і т. п.

З недоліків варто відзначити, що всі жорнові кавомолки досить масивні з-за потужного мотора.

 

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.