Унікальність кави

Кава користується попитом на протязі декількох століть. У колишні часи його вартість була рівноцінна золота. Його навіть називали «чорне золото». У деяких культурах прийнято обов’язково пити каву після їжі. В інших він повинен бути максимально солодким на смак. У різних народів є різні способи приготування кави. Яку каву ви б не пили, він у будь-якому випадку буде належати до одного з двох найпоширеніших типів.

Кава арабіка і робуста — це два типу кави, які славляться по всьому світу. Боби кави арабіка більш дорогі з-за специфічних вимог до навколишнього середовища плантацій. Кава робуста додається в якості наповнювача, щоб знизити витрати і підвищити прибуток.

Кава доступний в різних типах: кава у гранулах, мелений, швидкорозчинний (в порошкоподібної формі), кава без кофеїну. Такі види є найпоширенішими. У кави без кофеїну смак абсолютно такий же, що і у звичайного, але у ньому відсутній кофеїн. Такий напій призначений для людей, які свідомо стежать за своїм здоров’ям. Також є зелені кавові зерна, які поступово завойовують популярність серед гурманів по всьому світу.

Спеціалізований кави доступний з безліччю ароматів. Ці незвичайні смаки приваблюють людей, які люблять експериментувати та випробовувати нові відчуття. Бувають такі аромати: горіхові, квіткові, спеції, шоколад, карамель, фруктові. Такі напої надають родзинку, і в той же час не відрізняються за якістю від звичайної кави.

Смак і аромат кави можуть суттєво відрізнятися в залежності від температури, при якій його смажать. Ступінь прожарювання кави так само впливає на смакові якості напою. Деякі продавці пропонують прожарити зерна в залежності від уподобань клієнта. Свіжий смажена кава має винятковий смак.

Внаслідок смаження витягають ефірні олії з зерен. Це призводить до більш інтенсивного аромату. Деякі люди вважають його більш міцним і гірким. Кава сорту робуста містить більше кофеїну, тому він сильно гірчить. Якщо ви зустрінете чистий кава арабіка або робуста, то вважайте, що вам дуже пощастило. Зберігання всіх видів кави ідентично. Кава повинен зберігатися в сухих водонепроникних контейнерах. Це надовго збереже його свіжість і чудовий аромат. Саме тому такими популярними останнім часом стають спеціальні пакети для зберігання.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.