Турка для кави

Сьогодні турка для кави є не у кожного любителя цього напою і все частіше замінюється сучасними приладами. Незважаючи на те, що на ринку присутній широкий вибір побутової техніки для приготування кави, турка для його приготування повинна бути в арсеналі істинного поціновувача цього благородного напою. Звичайно, у швидкості приготування кавоварка або кавова машина не зрівняється з туркою. Але приготування кави в турці схоже ритуалу, і при неухильному дотриманні цього ритуалу – кава виходить з відмінним смаком і ароматом, який недосяжний при автоматичному приготуванні. До того ж деякі рецепти кави, такі як кава по-турецьки, кава по-арабськи, мають на увазі приготування тільки в турці.

Зміст:

  • Види турка для кави
  • Мідна турка
  • Керамічна турка
  • Турка з глини
  • Обсяг турки
  • Форма турки
  • З цим читають:

З іншого боку, в турці дуже легко і зіпсувати напій. Важливо вміти готувати цей напій. Для приготування кави в турці необхідний не просто мелену каву, а змелений до ступеня кавового порошку. Кава має бути не просто дрібного помелу, а дуже-дуже дрібного. Не менш важливий вибір турки для приготування кави.

до змісту ↑

Види турка для кави

Найпоширеніші турки – металеві. При їх виготовленні використовують нержавіючу сталь, алюміній, мідь, срібло. Металеві турки довго служать, за ними легко доглядати. У дешевих алюмінієвих турці кава виходить гірше.

до змісту ↑

Мідна турка

Загальновизнано, що найкращий кави виходить в мідних турків. Мідь має високу теплопровідність, що дозволяє турці рівномірно прогріватися. Це властивість добре позначається на якості готується кава. При виборі мідної турки потрібно звернути увагу на те, щоб внутрішня поверхня посуду була покрита шаром харчового олова. Покриття із харчового олова виконує захисну функцію, тому що мідь утворює шкідливі для здоров’я розчинні сполуки. В процесі експлуатації звертайте увагу на цілісність захисного покриття і при його пошкодженні потрібно поміняти турку.

Турка для кави

до змісту ↑

Керамічна турка

Керамічні турки для кави довго зберігають тепло за рахунок товстих стін. У них напій продовжує кипіти навіть після зняття з вогню. До цього треба пристосуватися. Керамічні турки для кави легко миються і не вбирають запахів. Кава в таких турків виходить відмінної якості. Єдиний їх недолік – це те, що вони крихкі.

Турка для кави

до змісту ↑

Турка з глини

Турки з ісинської глини у продажу зустрічаються рідко, коштують дорого. Ще одна особливість турка для кави з глини – вони вбирають запахи, тому використовувати таку турку краще для приготування кави тільки за одним рецептом. Турка з глини підійде для консерваторів, які звикли тільки до одного виду кави. Але зате кави, приготованої в ісинської турці, виходить відмінної якості. Глина, з-за своєї пористої структури пропускає повітря, тому що готується напій збагачується киснем.

Турка для кави

до змісту ↑

Обсяг турки

Від обсягу турки для кави буде залежати якість напою. Чим менше об’єм, тим смачніше кави, але тут краще без фанатизму. Самий оптимальний обсяг – це 100 мл і менше. Такий обсяг виходить з стандартної порції кави – 1 чайна ложка кавового порошку на 75 мл води. Але і втратити піну при такому обсязі дуже легко, тут потрібна практика.

до змісту ↑

Форма турки

Краще вибрати турку конічної форми, причому такий, у якій дно в 2-3 рази більше горлечка в діаметрі. Чим більше нахил стінок у турки, тим швидше осідає кавова гуща і менше аромату іде під час приготування кави. Найвужчі горлечка у мідних турків, у турків з інших матеріалів вони ширші. Це обумовлено характеристиками самого матеріалу, з якого вони зроблені.

При виборі турки для приготування кави не буде зайвим звернути увагу на ручку. Природно вона повинна якомога менше проводити тепло, щоб не відчувати незручностей при приготуванні кави. Напевно найкращий варіант – це дерев’яна ручка. Ручка може бути як знімної, так і немає. Зі знімною ручкою турку простіше мити і легше зберігати. Також переконайтеся, що ручка добре лежить в долоні.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.