Тайванський улун – опис чаїв з неповторним смаком

Тайванські улуни унікальні за смаком і якістю. Знавці заварюють ці сорти у спеціальній чаші — гайвані або за правилами китайської церемонії (гун фу ча), підійде також і звичайний заварний чайник.

Тайванський улун – опис чаїв з неповторним смаком

Улуни з Тайваню розрізняються за місцем зростання, ферментації, способу прогріву і типу скручування. Частіше листя згорнуті в кульки, але зустрічаються і скручені листочки уздовж.

Бай Хао («Білий пушок»), або «Східна красуня», він же Пен Фен

Ферментація цього сорту найвища – 70%, місце зростання — повіт Сінчжі, збір здійснюється тільки влітку.

На смак цього чаю вплинуло унікальне природне явище: величезна маса зеленокрилиє цикад в літній час обгризає молоді листочки. У рослини укус комахи викликає свого роду захисну реакцію, що сприяє виділенню певних речовин. Потенціал останніх, розкривається в процесі окислення, що надає напою неповторні відтінки фруктових і квіткових ароматів. Найбільш сильно відчуваються медові і яблучні.

У сухому вигляді Бай Хао (Bai Hao Oolong) неоднорідний, листя поздовжньої скрутки мають червоно-коричневий колір, покриті сріблясто-білими нирками. Колір готового настою коливається від мідного до золотаво-червоного. Сильноферментированный улун Бай Хао за смаком схожий на класичний чорний чай, так улюблений британцями. Вважається, що «Східною красунею» його колись назвала англійська королева.

Вень Бао Чжун Шань, або Пиньлин

Цей вид чаю зростає в північно-східній частині Тайваню, в окрузі Тайбей (Вен Шань). Пиньлин – це назва села, що знаходиться в півгодини від цього гірського масиву. Наявність великого водосховища і безлічі природних джерел обумовили природну вологість даного місця. Чай слабкою ферментації і помірного прогріву.

Листя – довгі завитки поздовжньої скрутки темно-зеленого кольору. Така скрутка історично більш рання, ніж сферична. У сухому вигляді має інтенсивний аромат квітково-трав’янистий. Готовий настій від світло-жовтого до яскраво-золотистого кольору з вираженим стійким ароматом квітів і фруктів. У ньому можна розрізнити нотки персика, бузку і карамелі. Чай приємною солодощі з сильним солодким присмаком.

Лі Шань

Високогірний чай вирощується в повіті Тайчжун, де знаходиться гора Лі Шань. Саме завдяки їй улун отримав свою назву, що в перекладі означає «Грушева гора».

В околицях однойменної села раніше росли тільки фруктові сади (персикові, грушеві, яблуневі). Не так давно, близько двадцяти років тому, тут стали вирощувати чайні дерева. Але вони розташовуються на висоті від 2000 до 2500 метрів. Природні умови височини з різким перепадом температур вплинули на якості напою, створивши унікальний сорт з неповторним смаком.

Заварений настій має золотисто-жовтий колір, стійкий смак, ледве вловиму маслянистість, багатий фруктовий аромат з цукрово-медовими нотками.

Тайванський улун – опис чаїв з неповторним смаком

Алішань і Юйшань

Чай, під об’єднуючою назвою Гао Шань, – один з найстаровинніших улунів на Тайвані. Він проходить легку ступінь ферментації (за винятком Юй Шаню і Мей Шаню), володіє приємним насиченим смаком. Його цупкі листочки зазвичай темно-зеленого кольору. Сорти чаю Гао Шань поділяються за місцем зростання і мають географічні назви, такі як Юй Шань, Алішань, Лі Сянь, Лу Шань.

Наприклад, гора Алішань висотою 2600 метрів є відомим туристичним об’єктом Тайваню. Кліматичні умови: густий туман і щільна хмарність призвели до зниження гіркоти в чайному листі. Вони стали більш солодкими порівняно з іншими сортами, придбали ексклюзивний м’який смак.

Юй Шань виростає в гористій місцевості в повіті Наньтоу. Листя чаю досить соковиті, смак настою солодкуватий з деревними нотками.

Тайванський улун – опис чаїв з неповторним смаком

Дун Дін улун

Цей чай ще називається улун Морозного Піку за назвою гори, розташованої в центральному районі Тайваню – Наньтоу. Незважаючи на те, що вершина завжди засніжена і там віють крижані вітри, нижні схили сприятливі для вирощування чаю: у першій половині дня багато сонця, а після обіду опускається туман. Кам’янистий грунт багата мінералами.

Всі ці природні умови призвели до появи самобутнього сорту. Це улун слабкою ферментації і особливої скрутки – напівсферичної. Він відноситься до найбільш відомим тайванським чаїв.

Його листя глянсове, темно-зеленого кольору і скручені в щільні маленькі кульки, схожі на перлини. Колір настою може бути золотисто-оливковою або жовтувато-зеленим. Смак насичений квітково-медовий.

Деі Феі (Guei Fei), або Гуй Фей Ча

Це улун особливого сорту середньої прожарки. Він виростає на височини до 1000 метрів над рівнем моря в повіті Наньтоу. Природні умови сприяють розведенню чаю: м’який дощовий клімат, прохолода. Також у його створенні, як і Бай Хао, беруть участь цикади, обгрызающие листя. Для цього регіону характерне щільне скручування, саме воно в поєднанні з окисленням впливає на смак чаю, виявляючи нові відтінки оброблених комахами листя.

Готовий настій має яскраво-золотистий відтінок, складний квітковий аромат з медовим присмаком. Приємно терпкий, обволікаючий, з запахом манго.

Шань Лін Сі («Струмок Хвойного Лісу»)

Цей сорт вирощують в центральній частині Країни, в повіті Наньтоу. Одні з перших плантацій з’явилися на схилах гори Шань Лін Сі. Місцевість славиться своєю красою і бамбуковими лісами. Кліматичні умови, характер грунту та особливості обробки створили чудовий сорт. Ферментація – легка, ступінь прогріву – помірна.

Сухі кульки – важкі, великі, колір від глянцево-оливкового до зеленого з жовтим живцями. Сухий чай пахне пряним солодкуватим ароматом. Готовий напій має квітково-рослинний букет з безліччю відтінків: лаймовий, ягідний, луговий, і навіть бісквітний.

Смак м’який, шовковисто-солодкуватий, основний аромат квітковий з ягідними нотками. Довгий післясмак лимонно-освіжаюче. Колір першого настою світлий, салатовий, по мірі заварювання переходить у жовтий.

Цзінь Сюань (молочний улун)

Має натуральний аромат, що нагадує молоко. У більшості сортів його досягають за допомогою ароматизаторів. Але у Цзінь Сюань з Тайваню він природний, і найбільш повно розкривається після теплової обробки.

У сухому вигляді це чайне листя пісочно-зеленого кольору з природним молочним ароматом. Смак чаю вражає молочними і карамельними відтінками. Чим більше заварок, тим краще розкривається букет. Готовий напій має тонкий з приємною солодкістю смак і вершковий, карамельний аромат.

Світ тайваньських улунів – чарівний, загадковий. Його відрізняє різноманітність видів чаю, багатство пахощів і безсумнівна користь для здоров’я: адже вони містять безліч потрібних мікроелементів, антиоксидантів. Улуни з Тайваню створені унікальними природними умовами і багаторічними традиціями виготовлення чаю.

фото: depositphotos.com/Subbotina, kingkonglive, kingkonglive

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.