Таблетки для кавомашини: види, застосування, алгоритм очищення

Таблетки для кавомашини: види, застосування, алгоритм очищення

Щоб отримати відмінний кави, недостатньо придбати найкращу кавоварку, якісні кавові зерна і використовувати тільки хорошу воду. Надзвичайно важливо стежити за чистотою апарату, вчасно видаляючи з нього кальцієву накип і залишки кавових масел (ці речовини, в надлишку містяться в плодах кави, мають звичай відкладатися на стінках кавомашини, з часом засмічуючи її нутрощі і погіршуючи смак готується в ній напоїв). Якісна і регулярна чистка кавомашини, що є запорукою її тривалої служби, неможлива без спеціальних таблеток для чищення .

Види таблеток для чищення кавомашини

Виробники випускають дві категорії таблеток для кавоварок, з допомогою яких можна здійснити:

 • декальцинацию апарату;
 • очищення гідросистеми від залишків кавових масел.
 • 1. Таблетки для декальцинації

  Нагрівальні елементи, якими оснащені всі кавомашини, в ході їх експлуатації неминуче покриваються вапняним нальотом. Саме з його вини найчастіше виходять з ладу апарати будь-яких виробників. Забиваючи внутрішній просвіт водних каналів, накип починає перешкоджати вільній циркуляції рідини в системі кавомашини, а також сприяє руйнуванню багатьох пластикових і гумових сполук в її конструкції.

  Відео: Комплексна чистка кавомашини. Частина 2

   

  Перед початком очищення таблетку для кавоварки слід повністю розчинити у чистій воді і цим розчином до максимальної (MAX) відмітки заповнити резервуар апарату, призначений для води. Сучасні кавоварки самі сигналізують про те, що настала пора провести їх очищення. Від користувача потрібно лише правильно вказати ступінь жорсткості вживаної води. Після отримання тривожного сигналу відкладати чистку апарата небажано.

  Щоб потреба в чищенні виникала не занадто часто, необхідно користуватися бутильованої або фільтрованої водою, застосовуючи для цього не вбудований в апарат фільтр, а «глечик» або побутову систему для очищення води. При використанні відфільтрованої води в меню вводять показник її максимальної м’якості. При використанні фірмового фільтру це також слід відобразити в меню. Якщо, незважаючи на використання кришталево чистою бутильованої води або фільтра з потужною системою зворотного осмосу, кофемашина все одно вимагає частої декальцинації, слід запустити програму її очищення, наповнивши контейнер не спецрозчином, а чистою водою: це допоможе скинути лічильник порцій. Для виконання чищення кавоварки необхідна інструкція та спеціальний засіб, не обов’язково фірмове. Його можна придбати в найближчому магазині, що займається продажем побутової техніки.

  Основні етапи очищення

  • приготування миючого розчину;
  • наповнення ємності для води приготованим розчином;
  • очищення контейнера, призначеного для збору кавових відходів;
  • запуск програми автоматичного чищення і точне слідування вказівкам, періодично подаються самим апаратом (як правило, він буде вимагати доливання води та додаткової очистки піддону).

  Відео: Чистячі таблетки KRUPS art.055 cleaning tablets

   

  Оскільки алгоритм очищення кавоварки детально розписаний в інструкції до апарату, від користувача потрібно лише неухильно слідувати кожного його пункту. Відсутність універсального алгоритму (окремі пункти процедури очищення апаратів різних моделей можуть суттєво відрізнятися) вимагає обов’язкового використання інструкції до даної кавомашині. Тривалість декальцинації – від п’ятнадцяти хвилин до півгодини, зупиняти її не можна ні в якому разі .

  Таблетки для кавомашини: види, застосування, алгоритм очищення

  Замість пігулок для кавомашини можна використовувати аналогічну рідина для очищення від накипу. Рідкі засоби є повноцінними аналогами таблеток, оскільки в них використовуються одні і ті ж активні речовини, тільки в таблетках вони присутні в спресованому стані. Зовсім не обов’язково прагнути до використання фірмових чистячих засобів для певної марки кавомашини, значення має не торгова марка, а дозування застосовуваного розчину. Хімічний склад засобів для очищення кавоварки приблизно однаковий у різних виробників. Найбільшою популярністю користується продукція фірм Swirl, Top House, Topperr.
  Любителям народних чистячих засобів слід знати, що по відношенню до кофемашинам неприпустимо використання коли і оцту. Можливе використання розчину лимонної кислоти (10 г на літр рідини), залитого в ємність для води очищуваного апарату. Наступні кроки виконуються у відповідності з інструкцією до кавомашині. Однак ефективність цього розчину нижче тієї, що забезпечують спеціальні засоби, а рівень хімічної агресивності більш високий, що становить небезпеку для гумових деталей, у багатьох присутніх у конструкції кавомашини.

  2. Про таблетки для очищення гідросистеми

  Другий вид таблеток, які використовуються для очищення кавомашини – це таблетки для очищення гідросистеми. Таблетки цієї категорії можуть бути позначені поруч синонімічних назв. В інструкції їх нерідко називають «таблетками для очищення»:

  • гідросистеми;
  • від кавових масел;
  • від ефірних масел.

  Вони призначені для очищення заварного пристрою від відкладень кавових масел, що утворюються на внутрішній стороні фільтрувального ситечка і утруднюють проходження води. В апаратах зі знімним заварним пристроєм воно являє собою круглу металеву пластину з безліччю дрібних отворів. Таблетки цього виду, що мають абсолютно інший хімічний склад, ніж кошти від накипу, забезпечуються маркуванням: «cleans», «clean», «cleaning».

  Куди поміщати таблетки для очищення?

  Найчастіше таблетки для очищення кавоварки кладуть в бункер для меленої кави, оскільки він відкриває доступ до фильтровальному ситечка. У кавоварках, не мають такого бункера, таблетку кладуть прямо на ситечко. Апарати зі знімним заварним вузлом дозволяють витягти фільтр і очистити все його отвори, забиті відкладеннями кавових масел, з допомогою мініатюрної щіточки і мильного розчину. Абсолютно неприпустимо опускати очищувальну таблетку в резервуар для води. Після запуску програми апарат здійснить цикл промивок. Вода, що виходить з отворів для подачі напоїв, повинна мати пінку і білувату забарвлення. Це є свідченням того, що таблетка добре виконує свої функції щодо усунення кавового нальоту.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Рецепти кави. Способи приготування кави.