Східний каву з коньяком

Східний каву з коньяком

 • зерна турецької кави (на пару порцій);
 • коньяк (20 грамів);
 • цукор-рафінад (кубик).
 • Даний рецепт ще називають королівським кави, хоча деякі плутають технологію приготування кави по-ірландськи. Дійсно, є й інші варіанти приготування кави з алкогольними напоями, але в цьому методі найбільш важливим є не стільки алкоголь, скільки поєднання запаху паленого цукру і коньяку. Отже, по порядку.

  Спочатку слід приготувати власне кави по-східному. Для цього перемеліть кількість зерен достатня для двох порцій, або візьміть якісний мелену каву в кількості близько двадцяти грамів. Візьміть турку, сполосніть окропом, далі насипте мелену каву, після наповніть турку до звуження водою і потримайте над вогнем, так щоб кава вспенился, але не закипів.

  Коли кава приготована, не поспішайте розливати напій по чашках. Візьміть столову ложку покладіть над туркою і в ложку покладіть шматочок цукру. Рафінад слід полити коньяком, щоб цукор просочився, і підпалити. Цукор почне повільно плавиться, а коньяк всполыхнет невеликим рівним полум’ям. Коли частина випарується, додайте ще трохи і підливайте до повного або майже повного стікання розплавленого цукру в турку. Після цього додайте залишки коньяку в турку, злегка перемішайте кави і розливайте по чашках.

  До речі, ви знаєте, чим відрізняється кави з різних регіонів? Найбільш істотним параметром є період і температура обжарювання, в кожній країні, як правило, використовують унікальну методику.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Рецепти кави. Способи приготування кави.