Світовий рейтинг: дорогі сорти кави

Світовий рейтинг: дорогі сорти кави

Інтернет-магазини кави щодня відправляють поціновувачам палючого напою тонни зерен і ароматного меленого порошку. Деякі покупці орієнтуються на певний сорт, інші – перебувають у вічному пошуку ідеального кави, куштуючи кожен раз вишукані новинки. Незважаючи на здавалося б принципово однаковий підхід до виробництва кави, ціна сортів може відрізнятися в десятки і навіть сотні разів за фунт (трохи менше, ніж півкілограма).

ТОП-10 найдорожчих сортів кави

Порівняємо вартість за фунт кави десятку найдорожчих кавових сортів

Світовий рейтинг: дорогі сорти кави

  • На десятому місці представлений кавовий бренд Yauco Selecto, який пропонується покупцям за ціною від 11 доларів за фунт. Зерна для аж ніяк не бюджетного напою вирощують в Пуэрториканском високогір’ї. А шанувальники напою відзначають в ньому незвичайний аромат, миксованный з шоколадними та горіховими нотками.
  • Дев’яту позицію в рейтингу зайняв бренд Starbucks зі своїм шедевральним сортом Rwanda Blue Bourbon. Щоб насолодитися дивовижним смаком кави, злегка відтінений кислинкою і східними спеціями, доведеться заплатити більше 24 доларів за фунт.
  • Восьме місце дісталося сорту Kona Coffee, його особливістю є місце зростання – вулканічні схили на Гаваях. Саме тут завдяки унікальному поєднанню клімату і мікроелементів, живлять коріння рослини, народжується напій з нереальною органолептикою і ціною 34 долари за фунт.
  • Сьоме місце займає кава Los Planes зі своєю ціною в 40 американських доларів за 1 фунт. Батьківщина цього напою – Сальвадор, а його шанувальники відзначають серед достоїнств незвичайний аромат – в потужному кавовому базисі простежуються солодкуваті тони кольорів і солодкого какао. Підтверджує це думка найвища світова нагорода, отриманий в 2006 році Кубок Якості.
  • На шостому місці почесно сидить улюблений сорт кави Англійської Королеви і Джеймса Бонда. Купити мелену каву Blue Mountain можна за ціною 50 доларів за фунт, і таким чином приєднатися до вищого суспільства його шанувальників. Складність полягає лише в тому, що близько 80% продукту йде на японський ринок.
  • Fazenda Santa Ines коштує трохи більше півсотні доларів за фунт, і проводиться в далекій спекотній Бразилії. Він займає п’яте місце в ціновому рейтингу сортів. Особливістю аромату та смаку напою є ледь помітне цитрусове включення і вишукані шоколадні нотки. На думку прихильників сорту, такий сорт стає чудовим у поєднанні зі свіжими вершками.
  • Четверте місце займає кава з Гватемали. За фунт сорти El Injerto доведеться віддати 55 доларів. Проте це абсолютно об’єктивна вартість, враховуючи, що напій тричі за останні 15 років ставав володарем світового Кубка Якості.
  • Починається трійка лідерів сортом Island of St.Helena Coffee і його ціною 80 доларів за фунт. Батьківщиною кавових зерен є знайомий всім острів з романтичною назвою Св. Олена. Саме тут провів частину свого життя легендарний французький полководець. Можливо, саме тому елітарне суспільство Франції небайдуже до моносорту арабіки Бурбон.
  • Почесне срібло забрав сорт Hacienda La Esmeralda. Фунт коштує 105 доларів. На своїй батьківщині, в Гватемалі, кожне зерно, перш ніж відправитися в переробку, зважується і ретельно перевіряється на наявність дефектів.
  • На першому місці сидить найдорожчий і, мабуть, самий екстравагантний сорт кави – Kopi Luwak, з ціною, що стартує від 160 доларів за фунт. У виробничому процесі беруть участь невеликі суматранські звірята – сивет. Проходячи по шлунково-кишковому тракту тварини, кавове зерно піддається унікальною ферментації. Після цього їх збирають і чистять, сушать, обсмажують. Враховуючи специфічність технології, річне виробництво сорту не перевищує 500 кг.
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.