Сухий і мокрий капучіно: в чому різниця

Сухий і мокрий капучіно: в чому різницяКапучіно досить розповсюджений повсюдно улюблений кавовий напій. Його можна зустріти в меню більшості кафе і ресторанів по всьому світу. Але от виглядає він чомусь не завжди однаково. Вся справа в тому, що існує два види капучіно: сухий (dry cappuccino) і мокрий (wet cappuccino). Різниця тільки в технології приготування молочної піни. Як наслідок вона володіє різними властивостями і смаковими якостями.

Сухий капучіно – класичний спосіб

Для приготування сухого капучіно молоко збивають в пишну пористу піну і викладають ложечкою в чашку на еспресо гіркою. В результаті кави практично не змішується з молочною піною і напій виходить двошаровим. Він має присмак і запах кип’яченого молока, з-за того, що молоко, перегріваючись, виділяє казеїн.

Сухий і мокрий капучіно: в чому різниця

Мокрий капучіно – з ідеальною піною для латте-арт

При приготуванні мокрого капучіно молоко збивають у дрібнодисперсну піну, глянсову на вигляд, схожу на розтануло морозиво. Щоб домогтися цього результату молоко слід попередньо нагріти до температури 65-70°С. Бульбашки повинні бути дуже маленькими, щоб піна володіла великою еластичністю. В руках досвідченого бариста в чашечці мокрого капучина розквітають квіти, виростають палаци і з’являються кумедні пики. Докладніше про мистецтво латте-арт читайте у статті: Латте-арт – історія і реальність.

За смаком такий капучіно має збалансований смак кавовій гіркоти еспресо і натуральній солодощі молока.

Сухий і мокрий капучіно: в чому різниця

Найпростішим способом приготувати капучіно можна з допомогою кавомашини, яка має капучинатор для збивання молока. Але вони є не у всіх, тому як збити молоко в піну в домашніх умовах читайте в цій статті.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.