Сублімована кава.

Сублімована кава примітний тим, що його смакові і ароматичні якості максимально наближені до натурального зерновому кави. Досягається це шляхом досить дорогий технології приготування, так званої сублімацією. Технологія сублімації дозволяє виробляти розчинну каву з найменшими втратами ефірних масел і інших речовин, які визначають смак і запах готового напою.

Зміст:

  • Як роблять сублімована кава?
  • Перевага сублімованого кави над розчинним
  • Як вибрати сублімована кава?
  • З цим читають:

до змісту ↑

Як роблять сублімована кава?

Для виробництва сублімованого кави використовують тільки добірне кавове зерно, що вже на початковому етапі є відправною точкою для одержання готового продукту високої якості. Зерна обсмажують і перемелюють до дуже тонкої фракції, після чого помел поміщається в герметично закриті ємності для варіння протягом кількох годин. Пара, що утворюється, в якому сконцентровані ефірні олії кави, відводиться через спеціальні трубки в іншу технологічний ланцюжок, де відбувається вилучення масел.

Вийшла відварена кавова маса піддається швидкій і глибокій заморозці, в результаті чого вся волога виморожується. Отриманий кавовий концентрат розмелюється на дрібні гранули у вигляді своєрідних пірамідок і ароматизується ефірними маслами, отриманими за допомогою пари.

Сублімована кава.

до змісту ↑

Перевага сублімованого кави над розчинним

В принципі, сублімована кава теж відноситься до розчинним напоїв, але при цьому відрізняється більш щадною і дорогою технологією виготовлення, що дозволяє добитися самого більшої схожості з натуральною кавою. В інших технологіях застосовується обробка паром під високим тиском, що призводить до руйнування більшості речовин, що визначають смак і запах напою, і це змушує виробника в тій чи іншій мірі використовувати ароматизатори і підсилювачі смаку. Розчинна кава, виготовлений за методом сублімації, набагато ближче до натурального, як за складом, так і за смаковими якостями.

Не секрет, що для здешевлення розчинної кави беруть вибракувані або низькосортні кавові зерна, що теж не сприяє якості кінцевого продукту. В сублімованому ж кави спочатку застосовують добірне кавове зерно. Однак, якість визначає ціну – такий кави значно дорожче звичайно розчинної, але воно того варто.

до змісту ↑

Як вибрати сублімована кава?

Вибираючи сублімована кава, в першу чергу потрібно звернути увагу на відсутність кавового порошку на дні банки. Його наявність говорить про нестійкість пірамідок кави, що найчастіше викликано порушенням технології виробництва. Пірамідки сублімованого кави повинні бути приблизно одного розміру і кольору.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.