Сублімована кава і чим він хороший

Сублімована кава і чим він хорошийДобре якщо є час заварити собі чашечку натуральної кави. У повсякденній суєті часу ніколи не вистачає. Ось і доводиться пити розчинну, який став дітищем сучасного світу.

Сублімована кава складається з гранул різноманітного типу, частіше у формі пірамідок, світло-коричневого кольору. Якщо залити його окропом, відразу розчиниться, утворивши на поверхні піну. Від розчинної він відрізняється смаком і ароматом наближеним до натурального. Відрізняється він і ціною, тому що виробляється в процесі сухої заморозки, яка дуже дорога.

Зміст:

  • Технологія приготування
  • Деякі висновки
  • Як вибрати
  • Відео рада

Сублімована кава і чим він хороший

Технологія приготування

Як відбувається процес сухої заморозки? Спочатку кавові зерна обсмажують, а потім перемелюють. Варять каву у великій ємності більше трьох годин, в яку вставлені великі труби відводять пар. Потім сухий концентрат швидко заморожують при низьких температурах, щоб зберегти смак і аромат. Якщо залишається якась рідина, то вона під час заморожування витягується.

Як вимерзла вся рідина, кавовий концентрат подрібнюють до одержання пірамідок. Такий концентрат втрачає аромат і, щоб його відновити, додають натуральні ефірні олії, отримані з пари.

Сублімована кава відноситься до елітної кави. У дешевих сортах використовуються штучні ароматизатори.

Чому треба вибирати каву сублімований серед розчинних? Розробники вважають, що сублімована кава набагато ближче до натурального. Розчинна кава пропускають через пару під високим тиском, і молекули кави руйнуються. Процес виробництва сублімованого кави набагато складніше і дорожче, тому й ціна його вище.
Сублімована кава і чим він хороший

Деякі висновки

Виробники сублімованого кави також вважають, що цей напій є самим нешкідливим в серії розчинних.

Медицина стверджує, що кава в будь-якому вигляді шкідливий. Особливо шкідливий на голодний шлунок, коли його частинки потрапляють у шлунок, починають його дратувати і впливати на печінку. Ще кава виводить з організму кальцій.

У каві є багато корисних властивостей. Для тих, у кого низький тиск, це порятунок. Тим більше, що цей напій має у своєму складі багато антиоксидантів. Просто необхідно в розумних мірах його вживати.

Деякі фахівці стверджують, що варіння кавових зерен протягом кількох годин вбиває в ньому всі корисні речовини.

Найкраще перемолоти свіжі кавові зерна, зварити їх у турці і насолоджуватися цим кавовим ароматом і смаком.
Сублімована кава і чим він хороший

Як вибрати

Але, якщо ви вирішили купити сублімована кава, то зверніть увагу: на упаковці обов’язково має бути склад, термін придатності сублімованого кави не більше двох років. Упаковка, в якій він зберігається, повинна бути герметичною.

Продукт повинен бути в гранулах-пірамідках світло-коричневого кольору. Якщо на дні банки видно порошок, то це означає, що порушені технології приготування.

Майже на всіх банках з розчинною кавою написано — 100% арабіка. Але, не варто цьому вірити, так як розчинна кава не дуже дорогою ціною, тому в ньому обов’язково має бути відсоток робусти. Робуста порівняно недорогий сорт і він містить в 2 рази більше кофеїну, що вигідно для виготовлення розчинної кави.

Також не дуже вигідно застосовувати арабіку у виробництві сублімованого кави тому, що в процесі переробки втрачаються всі ті якості, за які так люблять арабіку – смак і аромат.

Звичайно ж, вибирати сублімована або натуральну каву за ціною – не найкраще рішення, так як висока ціна ще не гарантує якість продукту. Але, якщо ціна дуже низька, то погана якість гарантовано.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.