Способи варіння і заварювання кави

В даний час існують різні способи варіння і заварювання кави: одні з них доступні кожному, інші вимагають спеціальної підготовки і використання дорогого і складного устаткування. Безліч методів приготування кави вигадали для того, щоб розкрити різні особливості смаку кавового напою.

Способи варіння і заварювання кави

Френч-прес

На початку 30-х років французька компанія Melior почала виробляти кавоварки, які заварювали кави за допомогою гарячої води, а по закінченню заварки припиняли екстракцію кавових з’єднань за рахунок опускання сітчастого поршня, що відокремлює кавову гущу від гарячої води. Це метод заварювання кави назвали френч-прес. Шанувальникам кави подобається використовувати цей самий доступний спосіб приготування збалансованого за змістом кофеїну і аромату напою.

Кава в турці

Мабуть, це самий древній метод приготування кави. Тут вам знадобиться спеціальний посудину з міді – турка (джезва, ібрик), який встановлюється на розпечений пісок або на конфорку. Мідь характеризується високою теплопровідністю і швидко передає тепло по всій поверхні судини, а сама його форма сприяє тому, щоб кавова пінка, немов пробка, закривала напій зверху в процесі приготування.

Так як мідь токсична, то зсередини турку покривають сріблом, оловом. Кава вариться з дуже тонкого помелу зерен, і завжди з цукром, завдяки якому підвищується точка кипіння рідини. У чашці кави по-східному міститься більше кофеїну, в порівнянні з еспресо та іншими видами напою, для приготування яких застосовується менш гаряча вода.

Вакуумний спосіб

Вакуумний спосіб передбачає використання спеціальної кавоварки, складається з двох судин, які з’єднані фільтром. Кипляча вода в нижньому посудині проникає у верхній посудину, де з’єднується з меленою кавою. У цей момент забирається джерело вогню і відбувається охолодження нижнього посудини, при цьому всередині утворюється розріджений стан газу, близьке до вакууму, яке починає витягати кави з верхньої посудини через фільтр.

Вперше такого роду кавоварки почали використовувати в 1830 році в Берліні, однак до середини ХХ століття вони практично повністю зникли з широкого вжитку в зв’язку з появою більш простих методів приготування кави.

Цей спосіб використовують тільки справжні, трохи божевільні поціновувачі кави. Адже він дозволяє впливати на смак напою, а сам процес виглядає дуже ефектно і схожий на науковий експеримент. Деякі експерти вважають, що саме цей спосіб дає можливість краще розкрити смак кави.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.