Сорт кави робуста

Сорт кави робуста займає друге місце по вживанню у світі після сорти арабіки. Вважається, що робуста поступається арабіці за своїми смаковими якостями. Напій із зерен робусти володіє досить сильним специфічним смаком. Гіркота зазвичай пом’якшують змішуванням з іншими видами кавових зерен. Однак є любителі, які вибирають саме такий – гострий, гіркий, навіть грубий смак робусти. Цей сорт кави багатий кофеїном, що використовують для додання інших напоїв фортеці.

Сорт кави робуста

Особливості вирощування робусти

Робустою називають один з видів кавового дерева. У дикій природі кавові дерева можуть зрости до 10 м у висоту. Однак, для промислового вирощування робуста обрізається і формується невелике дерево або кущ. У робусти досить великі листя, квіти ніжно-рожеві, а плоди характеризуються сіруватими, зеленуватими або коричневими відтінками і округлою формою.

Вперше робусту знайшли в Африці, в басейні річки Конго. В даний час ці кавові дерева вирощують у тропічному кліматі Азії і Африки. Найбільшим виробником є В’єтнам. Плантації робусти в основному знаходяться на рівнинах, в горах її вирощують досить рідко і не вище тисячі метрів над рівнем моря.

Робусту досить легко вирощувати, адже вона не пред’являється особливих вимог до розташування плантації, ні до клімату, ні до складу грунту. Робуста відмінно переносить як посуху, так і перезволоження. Вона стійка також при сильних перепадах температури, хоч і досить теплолюбна. Робуста дуже стійка до хвороб і на неї рідко нападають шкідники. Вона легко розмножується — шляхом укорінення живців.

Зерна робусти

Кавові зерна сорти робусти дозрівають близько 9-11 місяців. З однієї плантації в рік збирають від 12 до 15 врожаїв. Конкретна кількість залежить від техніки догляду за кавовими деревами, розташування плантації і клімату.

Зважаючи на те, що робусту легко вирощувати, вона просто розмножується і дає так багато врожаїв, вирощувати її досить вигідно. І навіть не дивлячись на те, що робуста в цілому дешевше порівняно з арабікою.

Продають і купують робусту в зернах на Лондонській кавовій біржі. За одиницю ваги кави взята тонна. Грошова одиниця, яка застосовується при розрахунках за робусту, є англійським фунтом стерлінгів. Також у Лондоні розташовані найбільші склади кавових зерен робусти. Саме зі столиці Великобританії робуста починає свій шлях в інші міста і країни.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.