Сорт кави арабіка

Сорт кави арабіка сьогодні найпопулярніший вид, який застосовується в приготуванні кавового напою. Взагалі арабіка – це один з видів кавових дерев. Вирощують переважно у тропічному кліматі Африки та Азії. Якщо арабіку не обрізати, то це кавове дерево може зрости висотою в шість метрів. Але при штучному вирощуванні дерево обрізають до 2-3 метрів. Це необхідно для зручності збору плодів.

Сорт кави арабіка

Вирощування і збирання плодів

Арабіка виглядає дуже красиво: сіра кора, ароматні білі квіти, темно-зелене глянсове листя. Разом з квітами на арабіці з’являються і плоди. Оболонка кавових плодів арабіки може бути фіолетового або червоного кольору.

Збір врожаю арабіки характеризується своїми особливостями. Плоди арабіки можуть зав’язуватися протягом усього року і дозрівають за 6-8 місяців. Таким чином, на одному дереві можуть бути і квіти, і зав’язі і плоди, з-за чого машинний збір арабіки стає досить важким. Завдяки особливостям клімату Бразилії урожай дозріває практично одночасно, тому тут є машинний збір, тоді як в інших країнах урожай збирають руками.

Кофеїн у арабіці

Кількість кофеїну в бобах кави різне. Максимальна кількість кофеїну міститься в арабіці, вирощуваної в Колумбії. В цілому, вміст кофеїну в арабіці залежить від того, де знаходиться плантація кави. А саме від висоти плантації кавових дерев над рівнем моря, від наближеності до екватора і складу грунту.

Так, наприклад, напій з арабіки, зібраної на гірських плантаціях, містить в 2 рази менше кофеїну, ніж напій з «долинної» арабіки. Якщо ви знаєте про це, то зорієнтуватися при купівлі зерен буде простіше. При бажанні отримати легку тонізуючу дію, рекомендується взяти «гірську» арабіку, а якщо необхідно більш активну бадьорить, то потрібна арабіка, зібрана на долинних плантаціях.

Обробка зерен

Після збору зерна піддаються обробці. Це необхідно для відділення зерен від оболонки. Існує два способи обробка арабіки на плантаціях – вологий і сухий. В залежності від цього відрізняють «полумытую», «повністю миту» і «суху» арабіку. Спосіб обробки вибирають в залежності від доступу до води в даній конкретній місцевості. Крім того, важливо також наявність спеціального обладнання для обробки зерен. Сьогодні сухій обробці піддається арабіка в Ефіопії і Бразилії. У всіх інших країнах зерна піддаються вологій обробці.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.