Склад розчинної кави. З чого складається розчинну каву

В даний час існує багато розчинних продуктів, що пройшли хімічну обробку. У їх число входить розчинну каву, тому склад розчинної кави має значення для тих, хто звик до даного напою, адже все, що ми вживаємо, нескінченно впливає на нас, і не тільки на організм, але і на настрій і самопочуття. Те, з чого складається розчинну каву можна зрозуміти за технологією його виготовлення.

Склад розчинної кави. З чого складається розчинну каву

Технологія виробництва

кожен виробник розчинної кави застосовує свою специфічну технологію. Однак, існує стандартна технологія виготовлення розчинної кави, яка покаже, як робиться розчинну каву.

Виробництво розчинної порошку використовує неліквідні, поламані зерна, які непридатні для продажу в такому вигляді. Спочатку технологія розчинної кави передбачає обжарку, помел зерен і їх варіння протягом декількох годин під тиском у 15 атмосфер. Після отримання екстракту кави проводиться фільтрація, за рахунок якої з нього видаляються смоли і осад. Після цього визначається конкретна технологія, за якою буде проводитися розчинну каву.

Для отримання порошкоподібного розчинної кави, екстракт розпилюють в спеціальній камері з інертним газом і при підвищеній температурі. Щоб з екстракту зробити гранули кавовий екстракт висушують під низьким тиском, а потім отриманий порошок обробляється парою. В результаті утворюються крупинки, які вымораживают і висушують при високій температурі у вакуумі.

Хімічний склад

Перше, про що слід сказати, так це те, що використовувана технологія завжди припускає додавання хімічних компонентів, щоб кава знайшов відповідний смак, колір і аромат. Як правило, в розчинній каві присутні кавові олії, які отримують із зерен і штучні добавки неорганічного походження.

В хімічному складі розчинної кави може і не бути сторонніх включень, це можливо якщо в процесі виготовлення зварений екстракт просто висушується і не збагачується додатковими речовинами. Такий розчинну каву називають органічним.

Існує також кава без кофеїну, хімічний склад якого входить певна частка вугільної кислоти і багатьох інших хімічних добавок.

Таким чином, в хімічному складі розчинної кави максимум на 20% міститься компонентів, що отримуються безпосередньо із зерен кави, а решта 80% — це різноманітні добавки у вигляді ароматизаторів, стабілізаторів, консервантів і барвників. Найменше хімії в органічному кави.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.