Скільки кофеїну в розчинній каві. Вміст кофеїну в розчинній каві

Деякі воліють пити розчинну каву, оскільки вірять, що в нім менше кофеїну. Але скільки кофеїну в розчинній каві насправді? Насправді вміст кофеїну в розчинній каві не набагато нижчі: у натуральному звареному кави кофеїну 80 мг на чашку, а в розчинній 60 мг.

Однак зварений кави може містити навіть менше кофеїну, порівняно з розчинним, якщо його приготувати в турці і швидко довести до кипіння всього один раз (зазвичай каву доводять 2-3 рази до кипіння, щоб отримати більш насичений напій).

Скільки кофеїну в розчинній каві. Вміст кофеїну в розчинній каві

Трохи про кофеїн

Кофеїн вважається досить неоднозначним і складним речовиною. Йому властиво підвищувати тиск, за рахунок чого поліпшується самопочуття у людей із зниженим артеріальним тиском (гіпотонікам) і з цієї ж причини він протипоказаний гіпертонікам.

Крім усього іншого кофеїн діє підбадьорливо, покращує настрій за рахунок підвищення концентрації в крові серотоніну – гормону щастя. Але при зловживанні кава всі ці позитивні характеристики можуть переходити в негативні. Залежність від кави виникне, якщо ви будете пити більше 2 чашок в день і організм почне вимагати чогось підбадьорливого. Тоді відмовившись від кави, вам доведеться пережити період абстиненції, яка характеризується сонливістю, млявістю, зниженням швидкості реакції і головними болями.

В розчинній каві досить багато барвників і кофеїну, консервантів та ароматизаторів. У той час як у натуральному кави їх або немає зовсім, або в рази менше.

Про негативний вплив

Самим негативним впливом кави на людину є підвищення кислотності, в зв’язку з цим розчинну каву не рекомендується тим, у кого є хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту. Підвищуючи кислотність у ШЛУНКОВО-розчинна кава прискорює травлення, тому багато сподіватися на ефект схуднення. Однак на практиці це призводить до розвитку целюліту і в’ялості шкіри.

При вживанні кави з організму вимивається велика кількість корисних речовин і вітамінів (калій, магній, кальцій, залізо, цинк, РР, В, А), і зневоднюється організм. Таким чином, людина п’є розчинну каву щодня протягом декількох років і не по одній чашці може спровокувати потускнение шкіри, її млявість і зневоднення, що в результаті зробить його схожим на хворого або алкоголіка.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.