Скільки кофеїну в чашці кави. Вміст кофеїну в каві

Чимало людей, які цікавляться здоровим способом життя хочуть знати, скільки кофеїну в чашці кави і як він впливає на організм людини. Наприклад, для медика кофеїн являє собою сечогінний засіб і найпотужніший серцевий стимулятор, який називають триметилксантин. Для більшості звичайних людей кофеїн – це відмінний помічник відкрити вранці очі і зарядитися енергією. Вміст кофеїну в каві залежить від того, який вид кавового напою ви п’єте і в якому обсязі.

Скільки кофеїну в чашці кави. Вміст кофеїну в каві

Кофеїн в каві

Кофеїн прийнято вважати в деякому роді наркотиком, який викликає залежність і прихильність. Безперечно, він не робить такого впливу, як наприклад, кокаїн, але механізм дії той же. Тому кофеїн у великих дозах здатний досить згубно вплинути на організм. Слід пам’ятати також, що він не рекомендований людям, страждаючим атеросклерозом, гіпертонією, ішемічною хворобою серця.

Прийнято вважати, що основним джерелом кофеїну є кава. Однак ця речовина міститься в шоколаді, і в чаї, і в какао, і в мате, і в кока-колі, так само як і в пепсі і ще дуже багатьох інших напоях, в різному дозуванні.

Слід зазначити, що різні сорти кавових зерен містять різну кількість кофеїну. Так, наприклад, на одну чашку меленої кави припадає від 90 до 200 міліграм кофеїну. Якщо взяти сорт кави робуста, то в цих зернах кількість кофеїну доходить до 2,5%, у той час як в зернах сорту арабіка всього 1,2%.

В даний час існують технології, які дозволяють залишити мінімальну кількість кофеїну в каві, такий відомий напій як кава без кофеїну. Але це не означає, що в ньому зовсім немає кофеїну, тому навіть у такому напої вміст кофеїну може досягати 13,9 мг. В дійсності не буває кави повністю позбавленого кофеїну.

Вважається, що в розчинному порошку кофеїну менше і він начебто менш шкідливий. Однак не можна стверджувати, що це істина в останній інстанції, не рідко все дуже навіть навпаки. При цьому чим дорожче розчинний порошок, тим більше кофеїну в ньому міститься.

Коли кофеїн безпечний?

Для більшості людей безпечна щоденна доза кофеїну дорівнює 300 мг. Що в перекладі дорівнює трьом невеликим чашкам міцної кави. Але не забувайте, що рівень в різних сортах відрізняється. Є також окремі люди, які чутливі до кофеїну і всього 100 мг цієї речовини здатне викликати у них неприємні симптоми передозування.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.