Скільки кави можна пити в день?

У давні часи кави був напоєм багатих людей. Зараз же він став настільки буденним, що є чи не лідером серед усіх напоїв у світі. Так, за статистичними даними, в середньому, на кожного росіянина припадає близько 2 кг вживаного кави щорічно. А скільки кави можна пити в день, не ризикуючи при цьому своїм здоров’ям? Якщо яка-небудь обґрунтована норма споживання цього напою?

Зміст:

  • Скільки кави можна пити в день без шкоди для здоров’я?
  • Як зменшити рівень кофеїну в каві?
  • Яку каву корисніше?
  • З цим читають:

до змісту ↑

Скільки кави можна пити в день без шкоди для здоров’я?

Надмірне захоплення кавою може спровокувати гіпертонію, безсоння, порушення серцевого ритму, головний біль, підвищену збудливість. Все це симптоми хронічного кофеїнового отруєння. Тому, якщо говорити про безпечну норму кави в день, потрібно говорити не про кількість випитих чашок, а про кількість щоденної дози кофеїну. В залежності від рецепту приготування напою і об’єму чашки, кількість кофеїну в ньому різне і може становити від 50 мг до 400мг і вище. Наприклад, у міцному подвійне еспресо, кофеїну в рази більше, ніж у каву американо. У натуральному кави міститься менше кофеїну, ніж в розчинному напої.

Лікарі вважають, що для дорослої людини, безпечною дозою кофеїну за один раз вважається не більше 200 мг. цього природного психостимулятора, що відповідає двом чайним ложкам розчинного напою або трьох чайних ложок натурального. Щоденне вживання 3 порцій кави не завдасть ніякої шкоди організму здорової людини.

до змісту ↑

Як зменшити рівень кофеїну в каві?

Якщо ви великий любитель кави і випиваєте більше 3 чашок на день, то можна постаратися знизити концентрацію кофеїну в напої. Цього можна домогтися 2 способами:

  • Заварювати каву з чистої арабіки, уникаючи сумішей з використанням сорти робусти. У арабіці рівень кофеїну на третину менше, ніж у робусті.
  • Зменшити час заварювання, щоб екстракція кофеїну була неповна. Для цього заливайте мелену каву в турці або кавоварці гарячою водою, щоб кава швидше заварився.

до змісту ↑

Яку каву корисніше?

Самий корисний кави – це натуральний кави з мелених зерен. У ньому містяться багато корисних речовин і антиоксидантів: таніни, ліпіди, мікроелементи, вуглеводи і т. д. В розчинній каві все це відсутнє через технології його виробництва. Залишається один кофеїн високої концентрації.

Користь кави без кофеїну також викликає сумнів. В процесі видалення кофеїну використовують органічні розчинники, частина яких залишається в напої і не можна сказати, що вони роблять благотворний вплив на організм.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.