Скільки калорій в каву з молоком?

Скільки калорій в каву з молоком?

«Почни ранок з чашки ароматної кави!» – приблизно так закликає реклама напою, улюбленого багатьма. Для одних кавовий ритуал з ранку став частиною обов’язкової програми, їм чашка улюбленого енергетика допомагає підбадьоритися перед походом на роботу або навчання, а після обіду підтримує в тонусі. А для інших – для тих, хто стежить за харчуванням і фігурою, – питання про те, випити зайву порцію напою, іноді стає дилемою. Особливо якщо вони не знають, яка його енергетична цінність.

Сам по собі каву зайвих калорій не принесе, але в поєднанні з жирними і солодкими наповнювачами перетворюється в троянського коня для організму.

Чи знаєте ви? Порція карамельного латте, рівна 240 мл, додає в ваш раціон 315 калорій. Це справжня бомба уповільненої дії, якщо пити такий напій кожен день.

Чого тільки кава додають сьогодні: збиті вершки, подрібнені горіхи, тертий шоколад і шоколадний соус, карамель та інші радості, здатні зробити його привабливішим на смак. Найпростіший і розповсюджений кавовий «компаньйон» – молоко. На перший погляд ця добавка здається невинною, однак вона пристойно збільшує калорійність кави з молоком він стає чи не прийомом їжі – все залежить від жирності і кількості.

Калорійність кави з молоком

Якщо ви варите каву вдома, то кількість молока в приготованому напої буде цілком залежати від вашого бажання і смакових уподобань. Це перший чинник, який впливає на калорійність – обсяг. Другою складовою буде жирність молока, від якої залежить і кількість калорій.

Так, енергетична ценность100 р свіжозвареної кави з 50 г молока жирністю 0,5% дорівнюватиме 20 калоріях на весь напій або 13 калорій на 100 г. Якщо ж кави і молока буде порівну, то калорійність такого напою зросте до 18,6 калорій на 100 г, 200 г обійдуться в 37,2 калорії. Іншими словами, калорійність кави з молоком жирністю 0,5% дуже і дуже невисока.

Чого не скажеш про молоко з підвищеною жирністю. Для прикладу візьмемо шестивідсоткове молоко: його 100 г несуть нам цілих 85 калорій. Додавши їх до кави, ми отримуємо вже досить вагому енергетичну цінність для такої страви, як напій.

Як порахувати калорійність

Скільки калорій в каву з молоком?

Почнемо з того, що калорійність будь-якого складного страви або напою складається із загальної калорійності входять до його складу продуктів, взятих в сухому або сирому вигляді. Отже, потрібно порахувати калорійність самої кави і калорійність всіх добавок до кулінарних маніпуляцій з ними.

Для прикладу підрахуємо поживність 200 г свіжозвареної кави зі 100 г молока жирністю 3,2% і 15 г цукру. На 100 г кави доводиться 2,25 калорії на 100 г молока жирністю 3,2% – 59 калорій. 100 г цукру містять 398 калорій. Вважаємо: 2,25 множимо на 2 (так як кава 200 г), отримуємо 4,5 калорії. Додаємо калорії від молока – їх у нас 59, отримуємо 63,5. Залишилося порахувати калорії з цукру: 398 ккал множимо на 15 м і ділимо на 100 р. Отримуємо 59,7 ккал. Їх ми додаємо до 63,5 ккал, що в сумі дає 123,2 ккал.

Навіть якщо половину молока ви зіб’єте в піну і зробите капучіно, калорійність приготованого напою від цього не зміниться. І не потрібно шукати, скільки калорій міститься в молочній піні, оскільки у неї підуть лише ті калорії, які були в молоці, адже ви зробили цю піну з того самого молока, калорійність якого вже підрахували.

Чи знаєте ви? Дані про калорійність того чи іншого продукту потрібно дивитися на упаковці. Виробники вказують їх на зворотному боці.

Для тих, хто любить пожирніше

Кавомани-любителі жирненького ніколи не обійдуть увагою такий молочний продукт, як вершки, і обов’язково додадуть його в чашку з пахучим напоєм. Кава з вершками набагато ніжніше і шовковистою на смак, проте і калорійність стає на порядок вище, ніж калорійність кави з молоком, нехай і самим жирним.

Так, 100 г вершків жирністю 10% додадуть до порції кави 118 ккал. А 20%-е вершки – аж цілих 206 ккал! Покладіть сюди пару-трійку ложок цукру, і у вас вийде буйство жирів і вуглеводів, які виявляться марними для організму, адже ви їх навіть не з’їсте, а просто вип’єте! А це означає, що ситості вони вам не принесуть, а от зайвих і порожніх калорій доставлять в жирок дуже навіть немало.

Калорійність різних видів кави з молоком

Скільки калорій в каву з молоком?

Отже, калорійність кави з молоком або вершками, приготованого в домашніх умовах, підрахувати тепер ви зможете легко. А що ж робити, якщо хочеться випити кави, купленого в кафе? Як дізнатися, яка у нього енергетична цінність?

По-хорошому, в кафе, ресторанах, барах та інших закладах громадського харчування калорійність всіх страв повинна бути вказана в меню. Напевно ви бачили написані дрібним шрифтом цифри під назвою страви, що означають його калорійність і розбивку компонентів на грами.

Але з кафе і подібними закладам не завжди так щастить. Тому, щоб не потрапити в халепу і не махнути лишку калорій, пропонуємо ознайомитися з калорійністю тут і зараз.

  • Капучино. Несолодкий капучіно дає близько 100 ккал на 100 г напою. З цукром та іншими наповнювачами енергетична цінність може доходити до 400 ккал.
  • Глясе. Глясе, до складу якого входить морозиво, має близько 180 ккал на 100 р.
  • Латте. За складом він схожий з капучіно, його поживність також варіюється від 100 ккал/100 р.
  • Мокко. Напій порадує молоком, збитими вершками, шоколадом, еспрессо і ударної енергетичною цінністю в 260 ккал/100 р.
  • Мокачіно. Випереджаючи свого побратима, мокачіно видає близько 290 ккал/100 р. Випиваючи чашку такої смакоти, ви споживаєте близько 600 ккал.
  • Кава по-ірландськи. Ось більш демократичний напій, який подарує лише 114 ккал на 100 р.

Як бачите, кава може виявитися дуже серйозним навантаженням на щоденний раціон, якщо не контролювати кількість наповнювачів. Краще пийте його без добавок або з нежирним молоком, так ви не завдасте шкоди здоров’ю, ні фігурі.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.