Шкоду кави при вагітності. Чи шкідливо кави для вагітних

Багато жінок, що виношують дитину, п’ють каву і навіть не замислюються над тим чи шкідливо кави для вагітних. Цей смачний напій може бути небезпечний для здоров’я малюка. Розглянемо, в чому полягає шкода кави при вагітності і які можливі наслідки.

Шкоду кави при вагітності. Чи шкідливо кави для вагітних

Вже давно доведено негативний вплив кави на організм майбутньої мами.

Кава в період вагітності може викликати викидень або призвести до передчасних пологів, а також висока ймовірність передчасного відшарування плаценти. Це може бути актуально для тих, хто дуже часто вживає міцну каву.

У складі каві міститься кофеїн, який збудливо діє на нервову систему і у великих дозах може виробляти залежність. За рахунок кофеїну підвищується працездатність і настрій, але разом з цим може підвищитися і артеріальний тиск, що майбутнім мамам не піде на користь. Кава в невеликих кількостях може бути показане тільки тим жінкам, у яких низький тиск.

Ще один негативний фактор – сечогінну дію кави. Фізіологія вагітних жінок така, що у них і так більш часте сечовипускання, ніж у інших людей, і такий ефект від кави може бути не тільки неприємним, але і навіть небезпечним. Постійне вживання цього напою може викликати загальне зневоднення організму і привести до вимивання вітамінів і мікроелементів.

Кава робить негативний вплив і на шлунок, у багатьох жінок викликає печію за рахунок вмісту великої кількості речовин, що подразнюють слизову шлунково-кишкового тракту. Особливо активні в цьому плані N-алкол-5-гидрокситриптамид, N-метилпиридин і кофеїн. Вони можуть окремо міститися в різних видах кави, але якщо ж всі ці три речовини з’єднуються разом, то це є найбільш небезпечним.

Багато хто вважає, що під час вагітності можна без побоювання пити каву без кофеїну. Насправді такої кави не існує, просто є сорти, що містять цю речовину в мінімальних кількостях. Але є думка, що такі напої набагато збільшують ймовірність розвитку атеросклерозу, тому їх рекомендують заварювати не міцно і вживати не більше 1-2 чашок в день, а краще рідше.

Таким чином, можна зробити висновок, що для вагітних кави не самий корисний продукт, і краще утриматися від його вживання, замінивши його на більш безпечні і корисні напої – компоти, натуральні соки з фруктів і овочів, морси, питну воду.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.