Шкоди розчинної кави. Чим шкідливий розчинну каву

Сьогодні банку з розчинною кавою можна зустріти майже в кожному будинку і офісі. Однак мало хто знає про шкоду розчинної кави і негативний вплив на людське здоров’я. Давайте розглянемо, чим шкідливий розчинну каву.

Шкоди розчинної кави. Чим шкідливий розчинну каву

Як робиться розчинну каву?

Суєта робочих днів не дозволяє виділити час для приготування натуральної кави, саме у зв’язку з цим було винайдено кави в гранулах. Кавові зерна спочатку обсмажують, потім подрібнюють, а потім проходять один із способів виготовлення розчинної кави: або методом вакуумної сушки отримують гранульоване кави, або змелену каву варять протягом 4 годин, поки волога не вбере всі його компоненти, після чого проходить через фільтр і випаровується. Ось так і робиться розчинну каву.

Чим шкідливий розчинну каву?

Організм і кави

Кава в гранулах не рекомендують вживати тим, хто страждає на атеросклероз, захворювання нирок, ішемічною хворобою серця, безсонням, глаукомою, гіпертонією і гипервозбудимостью. Крім того, розчинна кава провокує гастрит, зниження чоловічої потенції і печію.

Залежність

Навіть в розчинній каві міститься кофеїн і не набагато менше, ніж у натуральному кави, а деякі стверджують, що навіть наполовину більше. Кофеїн викликає звикання і залежність від підбадьорливого напою. При відмові від кави відбувається «кофеїнова ломка», яка супроводжується загальмованістю, сонливістю, нудотою, дратівливістю і головним болем.

Кава, як отрута

В розчинній каві міститься всього на всього 15% компонентів натуральної кави, все інше добавки, за рахунок яких можна зробити розчинний порошок дешевше. У кавові гранули додають різні домішки : овес, порошок жолудів, ячмінь, злакові культури і обов’язково кавову лушпиння, штучний кофеїн, стабілізатори. Застосовуються також ароматизатори, завдяки яким кава набуває аромат, втрачений в процесі обробки.

Пам’ятайте, що всі ці добавки надають негативний вплив на організм, а при перенасиченні можуть викликати токсичне отруєння і серйозні проблеми зі здоров’ям, у тому числі шлунка, печінки і серця.

На замітку

Для визначення кави з домішками досить капнути 2 краплі йоду в готовий розчинну каву. Якщо після цього кава придбав синій колір, то без сумнівів перед вами кави з наявністю домішок і добавок.

Вибираючи кави, краще віддайте перевагу натуральному меленої кави, ніж розчинному.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.