Шкідливий кави для здоров’я

Наскільки і взагалі шкідливий кава для здоров’я улюблена тема для дискусій супротивників і любителів кави. Напевно, цей спір не завершиться ніколи. Тим не менш, у впливу кави на людський організм, як і у всього іншого в світі є своя користь і свій шкоди. У будь-якому разі розглядати вплив кави на здоров’я слід індивідуально. Тобто якщо ви прислухаєтеся до свого організму і відчуєте, що каву випити хочеться – пийте, але якщо ви не впевнені, то не треба себе змушувати і ґвалтувати.

Шкідливий кави для здоровя

Можлива шкода від кави

Вплив кавового напою на людський організм вивчав ще академік Павлов. Але й на сьогоднішній день ще не вщухли баталії в науковій сфері, то спростовують, то підтверджують шкоду кави для здоров’я. Однак існують певні доведені факти про шкоду кави для людського організму.

Шкоду кави для нервової системи

Слід зазначити, що в певних дозах завдяки кави підвищується фізична активність, збудливість дихального центру, фізична та розумова активність, збудливість мозку. Оптимальна порція кавового напою знімає втому і сонливість, послаблює дію наркотичних речовин і снодійного.

Але шкідливий вплив кави полягає в тому, що самостійно людині досить важко визначити оптимальну дозу. Справа в тому, що дія кофеїну індивідуально на кожного людини і залежить від типу нервової системи. А якщо несильно і не занадто довго по часу перевищувати індивідуальну дозу, то можна спровокувати виснаження нервових клітин і порушення нормального функціонування організму. Саме у зв’язку з цим каву не рекомендується давати дітям. Кава здатна порушити розвиток і ріст дитини.

До речі, завзятим кавоманам не варто випивати кави на ніч. Остання чашка повинна бути випита не менше ніж за 2 години до сну.

Шкоду для серцево-судинної системи

Було доведено, що кава викликає посилення серцевої діяльності, частішає пульс і збуджує судиноруховий центр. Також підвищується артеріальний тиск, але незначно та короткочасно. Таким чином, кава стає шкідливим для людей з ішемічною хворобою серця, артеріальною гіпертонією і іншими захворюваннями серцево-судинної системи.

Ті, хто випиває більше 6 чашок кави в день ризикують стати «серцевиною». Цікаво, що шкоду кави для серцево-судинної системи залежить саме від способу приготування кавового напою. Кава, приготована методом заварювання, в цьому сенсі більш шкідливий, ніж напій з кавоварки.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.