Що значить сублімована кава

Як ви знаєте, розчинна кава буває різним: порошковим, гранульованим і сублимированным. Але що значить сублімована кава? Чи варто платити більше?

Не дивлячись на те, що натуральна кава смачніша і корисніша розчинної, тим не менш, цей кавовий напій досить популярний серед населення. Просто так зручніше, адже розчинну каву можна приготувати майже в будь-яких умовах, відсутня необхідність спеціальних пристосувань, головне наявність окропу. Разом з цим хотілося б отримувати від напою таке ж задоволення, як від натуральної кави, або хоча б близьке до нього. Саме така мета і переслідувалася розробниками технології виготовлення сублімованого кави.

Що значить сублімована кава

Що означає сублімована кава?

Сублімована кава означає, що він був виготовлений за особливою технологією, відмінною від тієї, за якою готується порошковий і гранурованный розчинну каву. Першим ділом кавові зерна обсмажують і дрібно перемелюють – так отримують кавову «борошно», яка потім поміщається у закриті герметичні ємності, де вона вариться приблизно 3 години.

Від кожної ємності відходять спеціальні труби, по яких виходить пара, що містить ефірні масла. Далі за особливою технологією ефірні масла витягуються з пари. Тим часом переварена кавова маса заморожується, це відбувається досить швидко за рахунок дуже низької температури. Таким чином, рідина виморожується у вакуумі – процес приблизно такий же, що відбувається в морозилці з замороженими продуктами, якщо вони лежать без упаковки, вони висихають.

Залишок маси кавовій борошна, майже повністю позбавлений вологи, розбивається і виходять гранули у вигляді пірамідок, які ви бачите в банках на полиці в магазині.

Створення запаху

Важливо, щоб у розчинної кави був запах кави. Для цього гранули просочуються саме тими ефірними маслами, які витягли з зерен ще в самому початку процесу. Як правило, ароматизація на обмежується тільки ними і додають також велика кількість інших ароматизаторів.

За стандартною технологією розчинна кава виробляється з використанням високого тиску, що вкрай згубно діє на молекули кавової «муки». У всякому разі, компанії-виробники стверджують, що сублімована кава набагато ближче до натурального, ніж інші види розчинної кави.

Із-за складності процесу ціна сублімованого кави вище в порівнянні з іншими. Зате в ньому аромат зберігається краще. Правда, це не запах натуральної кави…

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.