Що значить розчинна сублімована кава

Що значить розчинна сублімована кава

Зміст:
Що ж таке сублімована кава?
Технологія виготовлення
Як вибрати сублімована кава
Вплив розчинної кави на здоров’я

Погодитеся, що порівнювати за якістю розчинний і мелену каву заняття безглузде. Вони мають відмінності і в ціні, і в методиці виробництва, і в смаку і ароматі. Але найчастіше, через брак часу і вічної зайнятості, перевага віддається саме розчинну каву – адже методика його приготування дуже проста. Але розчинна кава буває декількох видів, з різною якістю, і, відповідно, вартістю. Виникає питання: “Який же з видів розчинної кави вибрати?”

Що ж таке сублімована кава?

Сублімована кава є високоякісним і дорогим з усіх видів розчинної кави. Дорожнеча його обумовлена тим, що процедура провадження такого напою істотно дорожче виготовлення звичайного гранульованого кави. При приготуванні таким способом кави зберігається значно більше корисних речовин, а також не зникає насичений смак і чудовий кавовий аромат.

Технологія виготовлення

Розчинна сублімована кава виготовляється за наступною технологією:

  • Спочатку, зерна кави обсмажують і піддають дрібному помолу. Отриманий кавовий порошок розміщується в окремі ємності і вариться протягом 3 годин.
  • Потім необхідно витягти з кави ефірні масла. З кожної герметичній ємності відводиться спеціальна труба, з якої відходить пара. Частина масел виходить разом з парою, а потім збираються. Залишилися в каву масла витягуються додатковими методами.
  • Решту кавову масу необхідно заморозити. Для цього її вміщують у спеціальні морозильні камери, де створюється вакуум. Сам процес заморозки повинен відбуватися дуже швидко, інакше погіршиться якість кави. Тому процес заморожування відбувається при дуже низьких температурах. В результаті цього процесу кавова маса висушується.
  • Висушена кавова маса розбивається на дрібні шматочки, і виходять звичні для нас невеликі гранули-пірамідки.
  • Далі необхідно повернути гранулам специфічні смакові і ароматичні властивості. Для цього додають витягнуті на початку процесу обробки ефірні масла. Цей процес залежить від дорожнечі кінцевого продукту. У більш дорогі види додають натуральні ефірні олії та ароматизатори, а в більш дешеві – синтетичні.

Завдяки такому виробництва, калорійність сублімованого кави, а також його смак, аромат і інші властивості максимально наближені до таких меленого. А ось звичайний розчинну каву готують під високим тиском, що згубно діє на властивості кави.

Як вибрати сублімована кава

Що значить розчинна сублімована кава

Безумовно, будь-яких правил, які дозволять вам бути повністю впевненими в тому, що ви купуєте кращий сублімована кава, не існує. Однак існує ряд простих правил, які можуть допомогти вам у виборі якісного продукту:

  • Звертайте увагу на матеріал, з якого виготовлена упаковка. Краще якщо кава знаходиться в скляній або спеціальної м’якій упаковці, а не в пластиці.
  • На упаковці обов’язково має є інформація про виробника, термін придатності та дату виготовлення продукту. Зверніть увагу, що за нормами він не перевищує 2 роки.
  • Кава обов’язково повинен бути герметично упакований.
  • Пірамідки кави повинні бути рівними, приблизно однакового розміру. Якщо на дні упаковки є кавовий порошок – технологія виготовлення кави була порушена.

Вплив розчинної кави на здоров’я

Вважається, що сублімована кава в процесі виготовлення втрачає досить велику частину кофеїну. Отже, порівняно з меленою кавою, як негативні, так і позитивні ефекти на самопочуття виражені значно менше. Позитивні ефекти кофеїну виражаються в поліпшенні уваги і концентрації. Також кофеїн необхідний людям з підвищеним тиском. Однак надмірне вживання кави (в тому числі і сублімованого) може призвести до таких ефектів як різке підвищення тиску і тахікардія. Тому вживати каву все ж необхідно в помірних кількостях.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.