Що таке кава брейк в офісі?

У перекладі з англійської «кава-брейк» (coffee break) – це, буквально, перерва на каву. У сучасному світі так прийнято називати перерву в роботі або якому-небудь події (конференція, тренінг), призначений для нетривалого відпочинку, неформального спілкування, споживання безалкогольних напоїв і легкого перекусу.

Кава-брейком в офісі називають короткий перерву на чашечку кави для офісних співробітників. Культура кави-брейків, як і сам термін, почала масово поширюватися серед офісних працівників з середини 30-х років минулого сторіччя. У всьому світі прийнято замовляти кави в офіс. Інтернет магазин кави спеціалізується на доставку кави в офіс, гарантує високу якість товару і, як правило, пропонує його за привабливою ціною.

Кава-брейк – така ж невід’ємна частина сучасного офісного життя, яка прийшла із Заходу, як тім-білдінг, тім-лидинг, дедлайн та інші. Не менше половини офісних співробітників вважають перерва на каву важливою частиною свого життя, майже стільки ж кожен свій робочий день починають з кавою. Помірне споживання цього напою допомагає зосередитися на роботі – містяться в ньому речовини збуджують центральну нервову систему, покращуючи увагу. Крім того, результати соціологічних досліджень свідчать про тісний зв’язок між культурою кава-брейків в компанії і відносин в робочому колективі. З цієї точки зору витрати компанії на доставку кави в офіс, окупаються з лишком.

Що таке кава брейк в офісі?

Термін «кава-брейк» у більшості офісних співробітників асоціюється не з безпосереднім споживанням кави, а, в першу чергу, з неформальним спілкуванням, налагодженням комунікацій в колективі.

Кава – відомий природний антидепресант. Кілька перерв на чашечку кави протягом дня дозволяють в два рази знизити ймовірність вчинення співробітником суїциду. В умовах інтенсивних робочих навантажень, регулярних стресових ситуацій і ненормованого робочого дня цей факт виявляється особливо важливим. Разом з тим, замовляючи каву в офіс, необхідно пам’ятати про правила його споживання – перевищення рекомендованих доз здатне негативно вплинути на самопочуття, працездатність і здоров’я людини. Помірне споживання кави практично не має протипоказань.

Витративши декілька хвилин на перерву з чашкою кави, співробітник пізніше з лишком компенсує його нормальними стосунками в колективі і високою працездатністю.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.