Що таке френч-прес і як в ньому готувати каву

Що таке френч прес і як в ньому готувати каву

Різновид заварника, що складається зі скляної колби і поршня (плунжера), називається френч-прес. Або французьким пресом, що, власне, те ж саме. Причому це ж назву має і метод приготування кави в ньому. У нас це просте і зручне в застосуванні пристрій чомусь прийнято використовувати лише для отримання чайної заварки. А ось європейцям і американцям френч-прес вже давно служить для приготування кави. Слід зауважити, що смак напою, приготованого даним методом, відрізняється від того, що виходить при використанні турки або кавоварки. І хоча він інший в порівнянні із звичним, але приємним буде однозначно.

Історична довідка

Як не дивно, але така проста конструкція з’явилася пізніше, ніж вакуумні види кавоварок. Спочатку, перші моделі з’явилися у Франції (звідси назва), але не змогли стати особливо затребуваними. Об’єктивна причина криється в тому, що спочатку френч-преси не мали фільтрами, що забезпечують достатню герметичність. Але згодом ситуація змінилася. Сифони вже активно застосовувалися до середини 19 століття. І тільки в столітті 20-му (на його початку) починають продаватися, і стають все більше затребувані френч-преси. Французи тоді називали їх Cafeolette.

Перше таке пристрій запатентувало Аттиллио Калимани (італійський дизайнер) в далекому 1929 р. Згодом, вже в 30-ті роки популярність завойовують френч-преси марки Melior. В них вперше почали застосовувати фільтруючі сітки з нержавіючої сталі. Завдяки ж компанії Bodum (Данія) пристрій отримує ту конструкцію, яка характерна для сучасних моделей, і отримує більшу популярність по всьому світу.

Принципове пристрій френч-преса

Що таке френч прес і як в ньому готувати каву

Пристрій френч-преса
Його конструкція досить проста і включає в себе:

 • Резервуар зі скла у вигляді колби. Практично для всіх моделей однаковий ee діаметр. Обсяг же френч-пресів часто різниться – від невеликих до 0,35 мл до найбільших в 1 л. Різниця в обсягах досягається зміною висоти колб. Тут все зрозуміло – чим вона вище, тим ширшими.
 • Корпус з металу або пластику, з ручкою. Безпосередньо в нього вставляється скляна колба.
 • Сталевий поршень (плунжер) пов’язаний з верхньою кришкою і досить просто може переміщатися по вертикалі. Саме він виконує функції преса. Підстава плунжера складається зі сталевої деталі, круглого ситечка (сітчастого фільтра) з відповідним колбі діаметром, і пружини. Все це кріпиться між собою болтом.
 • Про що треба знати при виборі відповідного френч-преса?

  Відео: Френч-прес Кави (French press) | Кухня “Дель Норте”


  Буде важливою така деталь, як щільність, з якою фільтр прилягає до стінок посудини. Часто буває, що виробники ущільнюють поршень кільцем з силікону. Ось тільки після заварювання до напою домішується запах цього самого силікону. Та й термін експлуатації такого пристрою зазвичай обмежений приблизно 3 місяці, після закінчення яких ущільнювач просто стає непридатним. Кращим рішенням буде придбання простого френч-преса з поршнем з «нержавійки». Принцип, за яким діють усі пристрої це типу, один.

  Для деяких моделей френч-пресів характерно те, що спочатку для підняття поршня буде необхідно докласти зусилля. Це не проблема, а, навпаки, добре. І говорить про те, що пристрій зроблено якісно і має хорошу герметичністю. Досвідчені користувачі стверджують, що саме в таких моделях найкраще заварюється кава. Після декількох тижнів експлуатації рух поршня стане помітно легше.

  Варто загострити увагу на вигляді ситечка. Якщо воно велике, то і заварити вийде тільки каву, помелений крупно. Добре підійде тим, у кого є кавомолка з регулятором. У моделях з нейлоновою сіткою можна здійснювати приготування кави з середньо або дрібно перемелених зерен. Тим, хто збирається готувати каву у френч-пресі, слід знати про простому правилі – якщо крупний помел, спресувати кавову гущу буде простіше, а при використанні середньої або дрібної ступеня помолу, щоб поршень опустити до межі треба докласти деякі зусилля.

  Не треба забувати і про те, що фільтр вимагає догляду. Його потрібно час від часу розбирати і промивати водою. Часто рекомендується докупити запасну колбу. Досвідчені власники, давно користуються френч-пресом і знайомі зі всіма нюансами цього пристрою, знають, що незважаючи на термостійкість, колба скло все-таки досить крихке. Тому і розмішування в ній каву для отримання пінки потрібно виробляти дерев’яної (пластикової) ложкою. При використанні металевої є ризик пошкодити скло.

  Що впливає на смак напою з френч-пресу?

  Що таке френч прес і як в ньому готувати каву

  Для френч-преса помел кави повинен бути достатньо великий

 • Залежить смак від свіжості кави. Найкращий результат дає підготовка меленої кави безпосередньо перед заварюванням. Тільки таким способом можна добитися того, щоб смак і аромат кави повністю розкрився. Як добре б ви не володіли технікою приготування френч-кава і не були знайомі з правильним дозуванням, ніколи справжня кава не вийде з купленого в магазині змеленої заздалегідь порошку.
 • Не менш важлива і свіжість обжарювання. Вважається оптимальним використання кави протягом 2-4 тижнів після того, як обсмажені зерна.Можна дуже добре вміти користуватися для заварювання кави френч-пресом, але по-справжньому хороший напій неможливо отримати з старих і заветренных зерен.
 • Одним з головних факторів, що визначає смак готового кава є якість використовуваної води. Відмінно підійде фільтрована (тільки не дистильована). Ніколи не варто використовувати повторно вскипяченную воду. Для приготування френч-кава оптимальна температура 90-95°С. Вона встановлюється у відключеному чайнику через приблизно 10 секунд після закипання.
 • Для правильного приготування у френч-пресі значення має не стільки ступінь виробленого помелу зерен, скільки його якість. Краще буде використання грубого, але при цьому рівномірного помолу без змішування великих і дрібних частинок. Чому саме мливо? Просто при використанні у френч-пресі кави, меленого для еспресо, буде досить важко продавлювати його в процесі пресування. А застосування сильно перемелених зерен для турки стане причиною попадання в чашку малих частинок і в ній неодмінно утворюється осад. На смак напою рівень помелу буде впливати незначно.
 • Необхідна любителям френч-кава дорога професійна кавомолка? В принципі, навіть найпростіша й недорога ножова модель кавомолки може допомогти отримати свіжий помел, з якого напій однозначно буде краще, ніж з фасованого меленої кави. Але якщо є бажання досягти правильної екстракції для оптимального використання у френч-пресі, рівномірний помел зможе забезпечити якісна жорновий кавомолка. Проста ножова такого виду помелу домогтися не зуміє.
 • Відео: Як готувати каву у френч-пресі (лате, капучіно).

  Як приготувати каву у френч-пресі

  Що таке френч прес і як в ньому готувати каву

  Етапи приготування кави у френч-пресі
  Що нам для цього знадобиться:

  • Кава в зернах.
  • Хороша кавомолка.
  • Чайник.
  • По можливості ваги для кухні.
  • Безпосередньо френч-прес.
  • Годинник або таймер.

  Відео: Готуємо каву у френч-пресі – покрокова інструкція

 • Потрібно змолоти кавові зерна (використовуючи кавомолку з жорнами). Оптимальний рівень помелу – трохи крупніше кристалів цукру (піску). Рекомендоване дозування: 5,5 г для 100 мл води. Або в більш простому варіанті – на 0,5 літра потрібно 3-4 повних з гіркою ложки, а на 0,35 літра води 2,5 ложки.
 • Треба закип’ятити в чайнику воду і дати трохи охолонути (10 секунд) для досягнення оптимальної температури для заварки у френч-пресі (90-95°С). Бажано вимкнути чайник, як тільки вода закипіла.
 • Френч-прес, перш ніж заварювати каву, потрібно нагріти. Влити всередину і змити колбу гарячою водою. Потім злити. Тоді не відбудеться різкого перепаду температур і заварювання буде рівномірним. Засипаємо підготовлений кави. Рекомендоване співвідношення для води і кави 1 до 16. Простіше кажучи, для півлітрової колби знадобиться 31 г кави.
 • Не поспішаючи вливаємо у френч-прес гарячу воду з чайника. При наповненні десь до половини обсягу потрібно зупинитися.
 • Вичікуємо рівно 1 хвилину. Далі, беремо ложку, все перемішуємо і додаємо води до повного заповнення пристрою. Закриваємо кришку і чекаємо хвилини три.
 • Після 3-4 хвилин обережно опускаємо поршень. Важливо не перестаратися. Не слід тиснути з усіх сил. Є ризик отримання опіків гарячою водою. Якщо раптом поршень не хоче далі опускатися, виходить, вибраний помел надто дрібний. Потрібно знову підняти поршень вгору і акуратно опустити до кінця.
 • Тепер потрібно перелити кави в іншу ємність, щоб завершити процес екстракції.
 • Висновок

  Готувати випливає такий обсяг кави, який ви зможете випити в найближчі 10 хвилин. Інакше напій швидко охолоне і його вживання вже буде не таким приємним, як при правильній температурі. Залишений всередині френч-преса кава продовжуватиме заварюватися і з-за цього в напої може утворитися зайва гіркота.

  Важливе зауваження! Френч-прес, необхідно мити. Якщо після інтенсивного використання виникає тривала перерва (відрядження або відпустку), погано вимитий френч-прес часто починає всередині неприємно пахнути. Навряд чи комусь сподобається зіпсована чашка кави з відразливим затхлим запахом. Якщо таке все ж сталося, позбутися проблеми допоможе посудомийна машина. Френч-прес з запахом просто завантажується в неї з іншим посудом. Якщо вдома немає такої машини, внутрішні частини вашого французького преса потрібно ретельно відмити з застосуванням миючих засобів. Але простіше зберігати свій френч-прес в чистоті і порядку.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Рецепти кави. Способи приготування кави.