Що повинен знати і вміти бариста та його обов’язки

Що повинен знати і вміти бариста та його обовязки

Значень у слова бариста досить багато, в перекладі з італійської – це буфетник, бармен, спец по приготуванню кави, людина здатний правильно зварити каву і грамотно його піднести. Якщо говорити коротко, то це бармен з кави.

Історія

Професія бариста прийшла з сонячної Італії, до початку 80-х років 20 століття вона стала широко відомої в Америці, завдяки Шульцу (власник фірми «Старбукс»).

Що входить в обов’язки бариста?

 • знання всіх правил і тонкощів приготування кави;
 • добре розбиратися в кавових купажах, відрізняти між собою сорту, визначати місце «народження» зерен;
 • по аромату вміти зіставляти ступеня обжарювання зерен;
 • давати оцінку смакам;
 • вміти готувати близько 40 різновидів кави;
 • здатність балансувати на протязі дня помел, температурний режим води, обсяг кави на 1 чашку, тиск в кавовому апараті, силу преса і період проходження води.
 • володіти художніми навичками, тобто вміти робити малюнки прямо на кавовій пінці.

Особистісні якості бариста

Що повинен знати і вміти бариста та його обовязки

 • Товариськість і стриманість – кофевару доводиться щодня зустрічатися з різними людьми, тому від нього вимагається вміння знаходити підхід. Його професію можна порівняти з артистом, який працює на публіку. Прекрасного бариста відрізняє від інших те, що він вміє вгадувати смаки та бажання кожного клієнта за допомогою певних питань. Основну частку прибутку становлять чайові, тому догодити відвідувачу особливо важливо не тільки для кав’ярні, в якій він працює, але і для нього.
 • Привітність. Розташовує і приємну атмосферу допомагає створити акуратна посмішка бариста.
 • Відповідальність. Висока якість напою передбачає суворе дотримання всіх правил.
 • Естетичність. Вміння красиво оформляти і подавати приготований напій.

Пік професії

Найвищою сходинкою в кар’єрі є кава-майстер, йому відомо абсолютно все про каву. Часом щодня йому доводиться дегустувати близько 350 чашечок. Це необхідно для того, щоб запропонувати клієнтам тільки продукт найвищої якості.

Де навчають професії бариста?

Навчання в Росії проводять у визначених закладах, їх організовують різні центри, а саме:

 • спілки бариста;
 • асоціації барменів;
 • акредитовані організації;
 • навчальні центри від кавових і ресторанних компаній.

За кордоном навчання організовують за допомогою SCAA, SCAE, так, наприклад, у Великобританії – лондонська школа кави, в Італії – школа дев’ять бар, в США – організація «обсмажені плітки», школа кави і бариста і багато інші заклади.

Відео: Бариста – це любов.. )

Курси бариста – чого навчають?

Навчання включає в себе освоєння двох етапів – теорія і практика. Перед тим як приступити до практики студент повинен вивчити досить велику кількість матеріалу, сюди входить – історія кави, сортове розмаїття, варіанти приготування напою. Практика – це багатогодинні уроки по приготуванню і дегустації різних варіантів кави, а також напоїв і коктейлів на його основі. У процесі навчання майстра дивляться уважно за кожним учнем, перевіряють на наявність помилок, вносять своєчасні поправки і корективи. Протягом курсу навчання майстри проводять змагання між учнями. За підсумками навчання кожного учня чекає здача заліків та іспитів, після яких видається диплом бариста.

Варіанти освоєння професії

Навчитися якісно готувати каву може абсолютно кожен, тут обмежень немає. Працювати бариста можна не раніше 18 років. Оволодіти професією можна різними способами, все залежить від мети і вільного часу.

 • Для себе особисто, так як не плануєте влаштовуватися на роботу – можна вибрати курси, які проводять по вихідних, на яких вас буквально за пару занять навчать готувати в домашніх умовах прекрасний кави. Курси платні в різних містах за них призначається своя ціна, приблизно варіює 5-60 тисяч рублів. На підсумкову вартість занять впливають тривалість навчання.
 • Професійне навчання з метою подальшого влаштування на роботу в якості «кофевара». Можна проходити курси безпосередньо в тій організації, в якій плануєте надалі працювати або навчатися в будь-якому іншому місці.

Зарплата бариста

Середні показники зарплати у Росії за останній рік склали– 25 0000 – 34 000 рублів в місяць. Найбільша затребуваність даної професії в Росії спостерігається в 3 містах та їх округах – Москва, Санкт-Петербург і Краснодар. За останніми даними біржі на цей рік відкрито близько 900 вакансії в РФ, з яких роботодавці призначили зарплату у 40% випадках 15 000 – 29 000 рублів, 30% – 55 000 рублів, інші– 29 000 – 43 000 рублів.

УВАГА -ціна вказана в російській валюті!

Інструменти та аксесуари бариста

Що повинен знати і вміти бариста та його обовязки

Від використовуваного обладнання залежить якість приготованої кави, тому купуючи його, слід вибирати виключно надійну продукцію. Мінімальний набір – це кавомолка і кавоварка. Їх технічні характеристики повинні відповідати кількості продажу кавового закладу. Особлива роль відводиться воді, на якій готується напій. Вона повинна бути свіжою, очищеної, у сучасних кавоварках є режим попереднього очищення води. Для створення шедеврів бармену необхідно завжди мати під рукою різні аксесуари, такі як:

 • Темпер – пресує зерна в холдере і допомагає надати рівну форму таблетці, оскільки від цього буде залежати процес екстракції та отримання готового напою. Використовують його кожен раз, як тільки планується приготувати чергову порцію кави. Зберігають неподалік від кавомолки на спеціальному килимку, щоб уникнути появи подряпин. Хорошим темпером вважається варіант дерево і сталь, а більш дешевих і менш ефективним з пластику.
 • Пітчер – потрібен для спінювання молока. Від правильно обраного пітчера залежить якість приготованого малюнка. Віддавати перевагу варто металевого питчеру, так як метал краще передає тепло, що дозволяє контролювати температуру молока. Також необхідно брати пітчер з гострим носиком, оскільки він дозволяє набагато чіткіше виводити малюнки.

Крім цього, не варто забувати, що у бариста під рукою завжди повинні бути серветки для підтримки холдера в сухому і чистому стані, щіточки для чищення приладів і робочого місця, миючі засоби. Аксесуарів досить багато, все залежить від бажання і можливостей.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.