Ручна кавомолка: у чому її переваги

Ручна кавомолка: у чому її перевагиРучна кавомолка – це техніка, яка найбільше підійде для любителів кави, хто не буде шкодувати часу на приготування цього дивовижного напою. Головним достоїнством такого приладу є те, що зерна і мелену каву не нагріваються, тим самим, зберігаючи всю користь напою.

Що стосується ручного вибору кавомолки, то практично всі працюють по одній і тій же системі. Кавомолка складається з двох жорен, які обертаються і перемелюють кавові зерна. Один прикріплений до дна, а другий обертається за допомогою ручки.

Зміст:

 • Види кофемолок
 • Матеріал виготовлення ручних кофемолок
 • Функціональні можливості ручної кавомолки
 • Переваги ручних кофемолок
 • Відео огляд

Ручна кавомолка: у чому її переваги

Види кофемолок

Існує два види ручних кофемолок:

 • Кавомолки європейського типу, які більше нагадують дерев’яну коробку. Ручка в такому приладі може бути зверху або з бічної сторони. Кількість кави, який можна перемолоти за один раз – невелика, так як ємність для кави маленька.
 • Східні ручні кавомолки найчастіше виготовляються з металу і циліндричної форми. Ручка розташована зверху, а також у таких кавомолках, в основному, є спеціальне відділення для зберігання вже меленої кави. Східні кавомолки мають гарний дизайн, часто прикрашені різними малюнками або різьбленням. Такий прилад буде прикрашати дизайн будь-якої кухні.
 • Матеріал виготовлення ручних кофемолок

  Ручні кавомолки виготовляються з різних матеріалів. В першу чергу, здійснюючи покупку, слід звернути увагу на матеріал виготовлення жерновий кавомолки. Вона може бути з чавуну або кераміки.

  Керамічні жорнові більш крихкі і під час падіння або необережного використання, можуть пошкодитись або розбитися. Перевагою такого матеріалу є те, що він після тривалої експлуатації не сточується і не псує смак напою.

  Чавунні жорнові відрізняються своєю довговічністю. Навіть при падінні кавомолки, вони не розіб’ються і не зламаються. Тільки такі жорнові з часом сточуються, а чавун надає кави металевий присмак.

  Функціональні можливості ручної кавомолки

 • Завдяки функціональним можливостям ручної кавомолки, можна регулювати ступінь помолу кавових зерен.
 • Місткість контейнера може бути різною, але важливо вибрати такий прилад, де є знімний контейнер для зберігання меленої кави.
 • Є такі моделі ручних кофемолок, які дозволяють засипати велика кількість кавових зерен, а молоти стільки, скільки необхідно на одне використання. Решта зерна залишаються в спеціальному контейнері чекати наступного застосування.
 • Вибираючи ручний млинок, варто звертати увагу на ту, яка буде зручна саме для вас. Справжні цінителі кави ніколи не купують мелену каву, а тільки в зернах. Безпосередньо перед приготуванням напою, перемелюють порцію кави і п’ють свіжий, ароматний напій. Таким людям не обійтися без кавомолки.

  Справжні поціновувачі кави знають, що каву треба пити тільки мелений. Куплений мелену каву не володіє тим неповторним смаком і ароматом, так як ароматичні масла з часом випаровуються і висихають. Тим більше, що після кожного відкриття упаковки, аромат буде зникати. Хоча є багато людей, які не витрачають багато часу на приготування напою, а заварюють вже мелену каву або ж п’ють розчинні напої.

  Ручна кавомолка – це прилад, який оснащений регулятором ступеня помелу і спеціальним ящиком для перемеленого кави. Є також кавомолки з закритою і відкритою камерою. Процес роботи займає близько 15-20 хвилин, що, на перший погляд, дуже багато. Але, таким чином, з кавою звертаються особливо дбайливо. Завдяки такому способу помел кави зберігає всі свої ароматичні властивості. Ручна кавомолка може стати чудовим подарунком або сувеніром.
  Ручна кавомолка: у чому її переваги
  Щоб приготувати ароматний кави, необхідно підготувати якісні кавові зерна, скористатися кавомолкою, яка дбайливо і рівномірно подрібнить ці зерна, а також правильно заварити напій. Ручна кавомолка, як ніщо краще зробить ідеальний помел зерен і збереже корисний склад кави в повному обсязі. Виробники пропоную великий вибір ручних кофемолок, а споживач повинен вибирати те, що більше підходить саме йому. Можна знайти кавомолку в старовинному стилі, а можна і сучасну, в стилі «хай-тек».

  Навіщо потрібна ручна кавомолка? Справжній кавоман хоче брати участь у всьому процесі приготування кави. Також він бажає робити все вручну, під власним наглядом. Кожен має свій секрет приготування кави. Деякі змішують різні сорти, а інші поєднують не тільки сорти кави, але і різні ступені помолу зерен.

  Що стосується меленої кави, то навіть вакуумна упаковка не може зберегти весь аромат і корисні речовини кави. Якщо відкрити упаковку, то повітря, що потрапляє всередину, призводить до окислення кави. Навіть якщо зберігати таку каву в холодильнику – це не допоможе зберегти аромат.

  Переваги ручних кофемолок

  Щоб отримати по-справжньому підбадьорливий і свіжий кави, варто придбати ручний млинок і молоти обсмажені кавові зерна безпосередньо перед приготуванням. Зберігання в спеціальному контейнері у кавомолці не рекомендується більше ніж півгодини, так як по закінченню цього часу відбувається той же процес окислення.

  Ручні кавомолки – це зручний пристрій для помолу кавових зерен в домашніх умовах. Вперше почали користуватися таким пристроєм в XV столітті. Ще здавна вони служили людям для подрібнення кави. Щоб приготувати каву по-східному, потрібно, щоб кава була дуже дрібного помелу. Для цього і були придумані ручні кавомолки, щоб перетирати зерна як можна дрібніше. Завдяки дискам-жорнам кава перетворюється практично в пил.

  Найчастіше така кавомолка схожа на невеликий дерев’яний ящик з ручкою. Цей ящик також має висувний невеликий ящичок для зберігання меленої кави. Такий ящик в основному має обсяг 30 р. Щоб завантажувати кавові зерна є спеціальна воронка, яка є відкритого і закритого типу. Всередині кавомолки розташовані жорна, які обертаються, перетираючи кави. Якщо зробити жорна дуже близько один до одного, то кава вийде дуже дрібного помелу і навпаки, якщо жорна будуть розташовані на відстані, то вийде грубий помел кави. Жорна бувають металеві і керамічні. Металеві відрізняються своєю міцністю, але керамічні під час роботи менше нагріваються, завдяки чому не вступають в хімічні реакції. Ручні кавомолки з керамічними жорнами краще зберігають ароматичні і смакові якості кави.
  Ручна кавомолка: у чому її переваги
  Перевагою ручних кофемолок є те, що процес змішування відбувається повільно, з-за чого не пережигаются зерна. Такі пристрої не вимагають багато витрат, так як їх вартість досить невисока. Також вони дуже прості в експлуатації і довговічні. Одна порція меленої кави невелика – стільки, скільки потрібно на один заварювання. Помел кавових зерен буде практично однорідним.

  Таким чином, цінителі смачної кави, які воліють бути присутнім або брати участь у процесі приготування кави, обов’язково повинні купити ручну кавомолку. Тільки самостійно приготований кави буде особливо ароматний, смачний і освіжаючий. Особливо приємно, якщо такий напій приготований коханою людиною своїми руками.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Рецепти кави. Способи приготування кави.