Розчинна сублімована кава – що це і як його роблять

Розчинна сублімована кава   що це і як його роблятьСублімований – це вид розчинної кави, який отримують методом “сушка заморожуванням”. Дана технологія допомагає зберегти більше корисних речовин. Сублімована кава володіє насиченим смаком і чудовим ароматом, властивим натуральної меленої кави. Але коштує дорожче, так як технологія його виробництва енергоємна, порівняно з іншими видами розчинної кави.

Технологія виробництва сублімованого кави

  • На першому етапі зелені зерна сорту робуста проходять ретельний контроль якості: відбирається проба, піддається обжарке, що розмелюється і проводиться дегустація в лабораторії.
  • Далі слід обсмажування. Її проводять у розпеченій до 200°C печі протягом 10 хвилин.
  • Після обжарювання зерен необхідно гарненько “провітритися” – починається процес дегазації. Після закінчення термічної обробки кави ще якийсь час виділяє вуглекислий газ – продукт термічних реакцій. Якщо минути етап дегазації, тривалістю 4 години, то при помелі боби почнуть вибухати.
  • Обсмажені зерна піддаються дрібному помолу у величезних млинах.
  • У закритих герметичних ємностях варять каву. Тривалість – дві години. За цей час відбувається екстракція – вилучення зі кави речовин з допомогою води, яка поступово випаровується. У результаті виходить концентрований кавовий лікер.
  • Зварений концентрований кави, більше схожий на розплавлений шоколад, піддають заморожуванню при температурі мінус 50°C протягом 10 хвилин. Густий кавовий лікер під впливом низьких температур перетворюється в тверду пластину, швидко змінюючи свій агрегатний стан. Завдяки низькій температурі кави зберігаються більшість ароматичних і смакових речовин. Тому, до речі, вдома розчинна сублімована кава рекомендується зберігати в холодильнику, буде смачніше.
  • Заморожені пластини подрібнюють до розміру знайомих нам гранул. Здається, що кава готова, просто додай води, але насправді – це лише кавовий лід, який ще потрібно висушити.
  • Сушіння відбувається під вакуумом. З-за дуже низького тиску вода, що міститься в замороженому кави, випаровується. Цей процес називається сублімація. Корисні речовини, аромат, колір – все натуральне, ні барвники ні ароматизатори не використовуються. У банку нічого крім кави.

Сублімована кава найбільше наближений до натурального за смаковими характеристиками, але все ж поступається йому. Тому переходити на нього слід тільки у виняткових випадках: якщо очікуєте ремонт кавоварки або не маєте достатньо часу і можливості для приготування натуральної кави. Ремонт кавоварки краще проводити в сервісному центрі, але щоб справу до поломки не доходило регулярно чистіть і промивайте вашу кавоварку.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.