Розчинна кава.

Розчинна кава користується великою популярністю із-за простоти приготування напою в будь-яких умовах. Якщо на даний момент від кави потрібно тільки заряд бадьорості, то можна пожертвувати ароматом і смаком натуральної кави і швидко приготувати собі чашку розчинної. Ще одна перевага розчинної кави – це довге зберігання, на відміну від натурального. Хоча всі визнають, що і натуральний розчинну каву – це абсолютно різні і не порівнювані речі.

Історія розчинної кави.

Як часто буває, ця кава був створений для потреб військових. В 1901 році, японський учений Саторі Като, який працює в той час в Чикаго, придумав технологію виготовлення розчинної кави. Новинка привернула до себе увагу підприємців, і в 1909 році на ринку з’явився перший розчинна кава для масового споживача під маркою «Red E Coffee». У 1938 році компанія Nestle почала використовувати технологію виготовлення розчинної кави, як спосіб збереження надлишкового кави. У 1938 році став вироблятися перший розчинну каву під маркою «Nescafe», який був дуже популярний серед американських військових у другу світову війну.

Технологія виготовлення розчинної кави.

Процес виготовлення розчинної кави досить складний. Якщо розглянути його спрощено, то це виглядає так: кавові зерна обсмажують, подрібнюють і обробляють гарячою водою під високим тиском, в яку сепаруються розчинні кавові речовини. Отриманий таким чином концентрат піддається сушці, в результаті якої і виходить розчинний кавовий порошок. Щоб отримати гранульована розчинна кава, порошок ще злегка зволожують і збивають в гранули.

Є ще технологія сублимирования кави. У цьому випадку концентрат кави заморожують. В процесі заморожування вся залишилася волога віддаляється. Сублімований концентрат втрачає аромат, і для його відновлення додають натуральні ефірні олії. Сублімована кава вважається напоєм преміум класу серед розчинних видів кави, коштує він дорожче із-за складності виготовлення і кращих смако-ароматичних якостей.

Розчинну каву роблять в основному з дешевої робусти. Робуста при своїй низькій ціні містить більше кофеїну, ніж арабіка, що робить її вигідною для виготовлення розчинної кави. Для поліпшення смаку розчинного напою додають арабіку.

Якість розчинної кави.

Треба розуміти, що для виготовлення розчинної кави йдуть зерна далеко не найвищої якості. Високоякісні йдуть в продаж виключно у вигляді натуральної кави. Але в будь-якому разі, хороший кави повинен швидко розчинятися без осаду. Розчинна кава має однаковий розмір частинок, без зайвих вкраплень. Відсоток вмісту кофеїну в високоякісному кава повинна бути строго визначеним. По правді кажучи, хороший розчинну каву елітного класу майже неможливо зустріти в масових мережевих магазинах. Його можна купити тільки в спеціалізованих магазинах. Ціна на такий продукт становить від 1000 крб. і вище за 100 грам.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.