Розчинна кава – він корисний або шкідливий?

Розчинна кава   він корисний або шкідливий?Розчинна кава вперше винайшов американський вчений японського походження Саторі Като. Цей вчений винайшов спосіб виготовлення розчинної кави. Цей спосіб також підходив і для виготовлення чаю. Але тільки через 5 років, британський хімік, вперше розробив комерційний технологічний процес приготування розчинної кави. Вже в 1938 році компанія Nestle у співпраці з британськими виробниками кави, розглянула розчинну каву, як метод збереження надлишкового кави, що проводився в Бразилії.

У цьому ж році вперше вийшов у виробництво кави «Nescafe», який виготовлявся в процесі сушіння кавових зерен мішаних на половину з розчинними вуглеводами. Такий вид кави став дуже популярним серед американських солдатів в період другої світової війни. Навіть говорили, що був такий випадок, коли весь вироблений розчинну каву в США пішов на потреби військових.

Зміст:

  • Як виробляють каву
  • Популярний розчинну каву
  • Показники якості та основні сорти
  • Асортимент магазинів
  • Відео рада

Розчинна кава   він корисний або шкідливий?

Як виробляють каву

Виготовляється розчинну каву з натуральної кави. Така кава буває 3-х видів: сублімований, порошковий і гранульований. Але також варто знати, що розчинну каву роблять з дешевих сортів Робусти, в процесі обробки якого забирається гіркоту. Робуста і сама по собі набагато дешевше, ніж Арабіка. А також цього сорту кави вирощується набагато більше, тому що він менш вибагливий до погодних умов і шкідників. Таким чином, він не вимагає до себе якогось особливого догляду. Але також Робуста і менш ароматна кава і має не такий багатий смак, як Арабіка. Ще є одна причина, чому для виготовлення розчинної кави Робуста використовується. Тому що саме цей сорт кави має більший рівень кофеїну. Але в деяких випадках розчинну каву роблять з додаванням Арабіки.

Виготовлення розчинної кави вважається дешевим. Для початку кавові зерна поміщаються в спеціальні баки і варяться. Після цього кавовий концентрат впорскують в сушильну камеру під високим тиском. Саме від величини тиску залежить величина кавового порошку. Для приготування розчинної кави концентрат робиться дуже міцним, після чого пропускається через сушильну камеру.

Що стосується порошкового розчинної кави, то він виходить практично таким же шляхом, що і порошковий, тільки порошок, після приготування, обробляється парою. Згодом цього порошок ставати вологим і склеюється в гранули.

Популярний розчинну каву

Розчинна кава дуже популярний у всьому світі. Але існують країни, в яких віддають перевагу натуральній каві, все залежить від кавової культури тієї чи іншої країни.

Проведені дослідження показали, що, наприклад, в Німеччині більше п’ють кава, а розчинна кава там популярністю не користується. Але в Скандинавських країнах розчинну каву п’ю 75% населення. У Росії набагато більше п’ють розчинної кави, ніж у США. Статистика показує, що співвідношення спожитого заварної кави по відношенню до розчинному, складає 1 до 7. Головними споживачами розчинної кави у світі є бразильці.

Чому ж розчинну каву такий популярний в Росії? В першу чергу це з-за простоти приготування кавового напою, так як його не потрібно варити, а просто залити гарячою водою. Але, звичайно, смак такого напою сильно відрізняється від заварного. Хоча буває дуже якісний розчинну каву, який дуже нагадує натуральний.
Розчинна кава   він корисний або шкідливий?

Показники якості та основні сорти

Ознаками якісного розчинної кави є хороша розчинність, як у гарячій, так і в холодній воді. Розчинна кава, який швидко розчиняється, не залишаючи осаду буде самим якісним. Також важливим фактором вважається хімічний склад напою, в якому не повинно бути яких-небудь шкідливих складових, а відсоток кофеїну строго визначеним. Розчинна кава в розчиненому вигляді повинен мати однаковий розмір частинок, без різних сторонніх вкраплень.

Але таким вимогам відповідає тільки каву Bushido, який випускається в Японії, хоча продукція для нього готується в Швейцарії. Для цього розчинної кави беруться тільки найкращі зерна, щоб навіть у такому напої зберігся смак і аромат натуральної кави. Bushido випускає багато видів кави, кожен з яких унікальний сам по собі. Бренд також використовує секретний інгредієнт – це харчова золото. Кава Bushido на російський ринок надходить дуже маленькими партіями, так як його ціна становить 1000 рублів за 100 г продукту.

Ще одним розчинною кавою, який відповідає всім стандартам і не сильно відрізняється від Bushido, є німецька кава Grandos. Це елітна продукція, для виготовлення якої використовуються тільки найкращі сорти арабіки. Різних харчових добавок і ароматизаторів у цьому напої ви не знайдете. Висока ціна Grandos говорить сама за себе, тому такий кави практично неможливо знайти в супермаркетах. Його в основному продають у спеціалізованих магазинах.

Третім за якістю вважається розчинну каву Maxim. Це південно-корейський напій, який також дуже рідко можна побачити на прилавках супермаркетів. У Росії цей улюблений кави у жителів Далекого Сходу. Якщо такий напій буде справжнім, то він приємно порадує самого великого гурмана. Maxim виготовляється з натуральної сировини, але з додаванням невеликої кількості добавок. Незважаючи на це, він все одно зберігає смак і аромат справжнього заварної кави.

Найкращим за якістю вважається розчинну каву UCC. Цей напій виробляється в Японії, а також відомий своєю фруктової ароматом. UCC – це кава, який позбавлений звичної для розчинної кави гіркоти. Така кава буде кращим варіантом для тих, хто любить м’який, не міцна кава.

Carte Noire – це французький розчинну каву, який вже відомий багатьом. Цей напій отримав п’яте місце серед всіх розчинних кави. Але не варто асоціювати Carte Noire з звичайної «Чорної картою», яка продається в магазинах – це зовсім різні напої. Carte Noire виробляється у Франції і для його виробництва використовують тільки найкращі сорти арабіки.

На шостому місці розташувався бренд «Московська кав’ярня на паях», який використовує для виробництва тільки якісну арабіку. Також виробник цього розчинної кави не домешивает ніякі добавки. Саме з цього каву цього бренду вважається таким якісним.

Taster’s Choice – це ще один південно-корейський розчинну каву, який займає почесне сьоме місце серед розчинних кави. Назва цієї кави говорить сама за себе, так як в перекладі означає вибір гурманів. Виготовляється такий напій виключно з арабіки. Ароматизатори і різні добавки також використовують у виробництві такої кави.

На восьмому місці серед розчинних кави отримав кави, який поставляється в Росію – це Egoiste Special. Виробник використовує для цього кава тільки натуральну кращу арабіку. Також відомо, що цей розчинний напій може зрівнятися з зерновим або меленою кавою.

Today Pure Arabica – це розчинна кава, який, як видно в назві, виготовлений з чистої арабіки. Цей кави у більшості випадків поставляється тільки в спеціалізовані кавові магазини, так як відноситься до елітного сорту кави.

Закриває десятку кращих розчинних кави, які поставляються в Росію – кава «Індійське золото Exclusive». Цей кава відноситься до не дуже дорогим, хоча і проводиться виключно з натуральної сировини без хімічних добавок.
Розчинна кава   він корисний або шкідливий?

Асортимент магазинів

У наших магазинах можна знайти велику кількість марок розчинної кави. Сам же напій з’явився на ринку в 1938 році, і вже тоді він продавався не тільки у вигляді порошку, але і в гранулах, які отримували за допомогою гарячої пари. Розчинна кава зручний тому, що не дає осаду і заварюється навіть в не дуже гарячій воді. Гранули отримують таким чином: розчинна кава пронизують пором, у результаті чого вода пронизує кави як зовні, так і зсередини.

Кавові зерна після обсмажування перемелюють, а потім поміщаються у великі кавоварки, куди також наливається гаряча вода. Заварений ароматний кави після варіння висушується, в процесі чого видаляється вода і залишається тільки розчинна кава.

Самим популярним і привабливим кави в Росії вважається розчинна кава Nescafe, вироблений компанією Nestle. Ця кава також є лідером в 83 країнах світу.

Кава Tchibo з’явився на російському ринку не так давно – у 1995 році, але відразу отримав своє почесне місце серед любителів розчинної кави. Виробляється цей кави в Гамбурзі в Німеччині. Виробник приділяє велику увагу якості своєї продукції.

Jacobs – це марка кави, який вже багато років проводиться в Німеччині. На російський ринок кави прийшов тільки в 1994 році, але відразу полюбився російським споживачам.

Багато вважаю, що розчинна кава ніякого відношення до кави не має, а виробляється тільки хімічним способом з різних добавок. Але це помилка, так як розчинна кава – це той самий натуральний, виготовляється з кавових зерен. Розчинна кава – це екстракт натуральної смаженої кави.

Так як це оброблений продукт, то він має особливий специфічний смак, який багатьом не подобається. Також думають, що в розчинній каві практично немає кофеїну, але це також неправда, тому що це концентрований напій і миє мати у своєму складі навіть більше кофеїну, ніж натуральна кава.

Якість продукту залежить також від правильного зберігання кави. Якщо ви зберігаєте такий напій вдома, то банку необхідно дуже ретельно закривати і не ставити біля спецій або інших ароматних продуктів, щоб кава не вбирав інші аромати.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.