Розчинна кава – користь і шкода

Ще з моменту відкриття ведуться суперечки про користь і шкоду розчинної кави. А думок, напевно, стільки, скільки і сперечаються. І само собою, ті, хто люблять розчинну каву, знаходять докази, які вказують на його виняткову користь для здоров’я, противники ж впевнені у тому, що кава майже отрута. Давайте розберемося що до чого.

Розчинна кава   користь і шкода

Шкоди розчинної кави

Щоб там не говорилося в рекламі про стовідсоткову натуральності розчинної кави, він складається в основному з ароматизаторів, консервантів і барвників. Тоді як частка кавових зерен в складі даного продукту не перевищує 15%.

За словами медиків, кава в принципі не дуже корисний, особливо розчинна та сублімований. Найбільше негативних наслідків варто очікувати, якщо випити такий напій на голодний шлунок, тоді дубильні речовини з кави починають перевантажувати печінку і дратувати слизову шлунка. В результаті ви ризикуєте заробити виразкову хворобу і гастрит. Крім того, кава сприяє активному виведенню кальцію з організму, що робить його ще менш корисним, оскільки кальцію в організмі, як правило, і так завжди не вистачає.

Незаперечним також є і той науковий факт, що консерванти, якими наповнений розчинну каву, негативно впливають на обмінні процеси в організмі і провокують утворення целюліту. Тому які-б дієти і тренування ви не застосовували для позбавлення від зайвої ваги – до тих пір, поки ви будете пити розчинну каву, ви будете спостерігати на своєму тілі целюліт.

Розчинна кава не рекомендується також літнім людям. На жаль, найчастіше безсоння і гіпертонічна хвороба є незмінними супутниками похилого віку. А вживання кави, як правило, провокує загострення цих недуг. Також кава заборонений дітям, оскільки він негативно вплине на нервову систему дитини і спровокує непотрібне збудження.

Користь розчинної кави

А ось про користь такого напою сказати майже нічого. Єдиною його перевагою можна вважати простоту і швидкість приготування, а відсутність вільного часу — проблема багатьох обивателів.

Підходити до вживання напою слід розумно. Його не можна пити натщесерце і завжди потрібно знати міру. Але пам’ятайте, що варення перемелених зерен протягом 3 годин вбиває всі корисні речовини в каві, а це основна частина технології виробництва розчинної кави. Тому користі від напою точно чекати не доводиться.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.