Розчинна кава: користь і шкода

Майже 80 років тому компанія Nestle почала виробляти розчинну каву, який швидко став дуже популярним у всьому світі. Цьому сприяла простота і швидкість приготування напою, що бадьорить. Розчинна кава не потрібно варити, все що потрібно – це просто залити порошок гарячою водою і напій готовий до вживання.

Але треба розуміти, що швидкість і простота приготування має свою ціну. Розчинна кава не є повністю натуральним продуктом, оскільки містить в своєму складі ароматизатори і консерванти, які не можна назвати корисними для здоров’я. Їх кількість залежить від марки кави: дорогі, преміальні сорти брендових виробників містять мінімальну їх кількість, а в дешевих сортах кількість добавок відповідно більше в рази. Давайте розглянемо користь і шкоду розчинної кави.

Користь розчинної кави

Великим плюсом розчинної кави є, як було сказано простота приготування. Коли необхідно швидко підбадьоритися в умовах гострої нестачі часу, то ложечка розчинного порошку, залита окропом, буде як не можна краще. Але навряд чи цей плюс можна віднести до корисних властивостей. Треба визнати, що, скоріше, треба міркувати: який вид розчинної кави найменш шкідливий?

Види розчинної кави

Розчинну каву може бути декількох видів залежно від технології виготовлення.

 • Порошковий кави. Виготовляють шляхом обробки кавового концентрату гарячим повітрям з наступною фільтрацією і сушкою. Така технологія є найдешевшою, що і обумовлює невисоку вартість готового продукту.
 • Гранульований кави. Практично це той же порошковий кави, але у вигляді гранул. Спосіб виготовлення ідентичний порошковою, тільки додається ще один технологічний етап, де порошок обробляють парою під високим тиском. В результаті чого порошок приймає вигляд гранул. Додавання ще однієї ланки обробки здорожує вартість кінцевого продукту. Гранульована розчинна кава дорожче порошкового.
 • Сублімована кава. Дорогий і самий щадний спосіб виготовлення розчинної кави, при якому максимально зберігаються натуральні властивості кінцевого продукту. При сублимированнии, кави обробляється низькою температурою в умовах вакууму, що призводить до виморожуванню вологи з нього. Отримані кристали подрібнюють в дробарці до необхідного розміру і фасують.
 • Розчинний продукт, виготовлений за щадною технології сублімації, володіє відмінним смаком і ароматом натуральної кави, із збереженням практично всіх корисних властивостей зернової кави. Сублімована кава містить мінімальну кількість ароматизаторів і барвників, а в самих дорогих сортах вони відсутні взагалі. Тому такий розчинна кава буде краще для вживання.

  Шкоди розчинної кави

  Найбільший шкоди розчинної та зернової кави полягає в його здатності вимивати з організму вітаміни, кальцій, залізо, магній та інші необхідні людині мікроелементи. Дефіцит кальцію призводить до крихкості кісток. Завзятому кавоману рекомендується збільшити кількість продуктів у своєму раціоні з високим вмістом корисних речовин або регулярно приймати вітамінні комплекси з мікроелементами.

  Кава зневоднює організм і негативно впливає на стан шкіри, яка при надмірному захопленні цим напоєм стає тьмяною і млявою.

  Розчинна кава містить значно більше кофеїну, ніж натуральний. Кофеїн збільшує артеріальний тиск і для гіпертоніків може бути небезпечний. Навіть здорова людина, при зловживанні кави, може згодом набути проблеми з серцево-судинною системою. Рекомендовано не вживати більше добової норми цього напою, яка становить 4 чашки.

  Для людей, що страждають захворюваннями ШКТ, кава протипоказана, оскільки в ньому містяться речовини, що подразнюють слизову шлунка.

  Якщо порівняти користь і шкоду розчинної кави з натуральним, то останній виглядає найбільш виграшно. Якщо ви не уявляєте свій день без пари-трійки чашок кави, то краще віддати перевагу зерновому кави.

  Сподобалася стаття? Поділись!

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Рецепти кави. Способи приготування кави.