Робуста: особливості вирощування та смаку

Робуста: особливості вирощування та смаку

Робуста: особливості вирощування та смакуРобуста є другим по популярності, після Арабіки, сортом кави. Назва походить від однойменного кавового дерева, яке росте у Африці та Азії, у країнах з тропічним кліматом. Дерево Робуста може зростати до 10 метрів у висоту, але на кавових плантаціях це не є допустимою нормою, тому його обрізають до розмірів куща. Дерево Робусту дуже легко вирощувати. Вона невибаглива і не вимагає особливих умов для свого зростання, практично не чутливий до змін клімату, складу грунту, розташування плантації. В цьому значна відмінність Робусти від Арабіки, яка відрізняється великою примхливістю. Робуста відмінно переносить як посуху, так і підвищену вологість. Вона практично не піддається ніяким захворювань і негативного впливу шкідників. Але кавові зерна Робусти дозрівають досить нерегулярно, врізнобій, для повного дозрівання їм потрібно досить багато часу, близько року.

До того ж, дерево Робуста, дуже легко розмножується і відмінно закріплюється в грунті. Все це робить її дуже вигідною для виробників кави, і вони успішно цим користуються. Кавові зерна Робуста володіють набагато більш низькою вартістю, ніж кава Арабіка.

Споживачі іноді вважають, що Робуста за своїми смаковими якостями трохи поступається Арабіці, але тут, кожен вибирає по своєму смаку. Справа в тому, що кава в зернах Робуста має досить сильний і терпкий смак, він відрізняється своєю міцністю і специфічної гірчинкою. Гіркота цього виду кави можна зменшити, змішуючи її з іншими сортами. Тому виробники часто випускають саме змішаний кави, щоб забезпечити його всіма необхідними смаковими якостями. Але гірчинка в смаку робить її практично ідеальною для виготовлення розчинних сортів.

Робуста дуже цінується тими споживачами, які люблять її специфічний і особливий смак, гіркий, гострий, а деякі відзначають, що навіть трохи брутальний. Але такі смакові характеристики зумовлені тим, що в Робусті міститься велика кількість кофеїну. Тому ті, хто любить відчути на собі дію кофеїну – бадьорість, енергійність, прилив сил і енергії, вибирають виду кави Робуста. Він дуже міцний, а багато людей цінують це якість. Цей сорт кави часто додається при приготуванні еспрессо для утворення щільної пінки, яка довго не осідає і дуже стійка.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.