Ріжкова кофемашина: яку краще вибрати?

Ріжкова кофемашина: яку краще вибрати?Ріжкова кавова машина стане найкращим помічником для тих, хто любить справжній міцний еспрессо з щільною пінкою. Саме ця кавоварка здатна приготувати незабутній напій.

Для приготування напою в рожкової кавоварці необхідно використовувати тільки мелений кава або кава в чалдах, який обробляється парою і виходить справжній ароматний еспрессо. Назва пристрою сталося від конструкції, так як замість звичайних фільтрів в кавомашині використовуються ріжки з пластику або металу.

Зміст:

  • Конструкція
  • Принцип дії
  • Характеристики кавоварки
  • Відео огляд

Ріжкова кофемашина: яку краще вибрати?

Конструкція

Конструкція кавоварки така: бойлер, помпа з тиском 15 бар і ріжок. Робочий тиск в ріжку 8-10 бар. Для того щоб экстрагировалось 26% кави, потрібна температура води не менше 86-97 градусів і тиск 8-10 бар. Тільки в цьому випадку виходить міцний італійський еспресо.

Щоб техніка служила довго й радувала вас, необхідно правильно нею користуватися. Тому потрібно дотримуватися простих правил заварювання кави. Потрібно промити кавоварку, а потім залити воду в котел можна засипати каву.

Ріжкова кавоварка – це найкраще рішення не тільки для будинку, але і для офісу. Люди, які люблять хороший кави, але не бажають витрачати багато часу на його приготування обов’язково оцінять ріжкову кавоварку.

Принцип дії

Свою назву кавова машина отримала з-за подачі пари прямо в ріжок. Готовий напій після приготування проходить через кавову таблетку і фільтр. Що стосується дозування кави, то в чашку можна наливати стільки напою, скільки необхідно саме вам. Фортеця кавового напою залежить від того, наскільки спресований кави в ріжку, а також від ступеня помолу кавових зерен. Чим дрібніше помел, тим кави міцніше. У ріжкову кавоварку вбудована кавомолка, яка визначає ступінь помелу зерен. Якщо дрібний грубий помел підходить для американо, то дрібний найкраще використовувати для приготування еспресо,а ось дуже дрібний – для заварювання рістретто.

Якщо в кавомашині встановлена трубка з насадкою паранелло, то таким способом можна збити щільну піну. Завдяки такому пристрою капучіно виходить практично ідеальним. Під час приготування капучіно чашка трохи повертається.

Коли кава вже готовий, розливається по чашках, а решта кавова таблетка викидається. Після приготування ріжок необхідно вимити. Краще всього вибирати металевий ріжок – це продовжить термін експлуатації ріжка і самої кавомашини.
Ріжкова кофемашина: яку краще вибрати?

Характеристики кавоварки

Ріжкові кавоварки відрізняються надійністю і високою якістю. Вони здатні приготувати каву різних видів, реалізуючи всі ваші побажання. Ріжкові кавоварки готують напій під високим тиском. Так як цей апарат готує еспрессо, його часто називають еспресо-кавоваркою.

Початок приготування кави в рожкової кавоварці починається з наповнення бойлера водою. Після цього треба закласти кави в ріжок і обов’язково добре утрамбувати. Далі кавоварка все робить сама: під високим тиском пара проходить через мелену каву, а готовий напій вже наливається в підігріту чашку. Завдяки тому, що кава готується під тиском, з нього виділяються ароматичні речовини, які потрапляють в чашку і надають напою неповторний смак і аромат.

Що стосується вибору рожкової кавоварки, то краще всього брати апарат більш високого класу, так як такі кавоварки здатні розвивати тиск 15 бар і напій буде готовий через півхвилини. Якщо брати модель низького класу, то тиск у ній буде 3,5-4 бар, з-за чого збільшується час приготування напою до 2 хвилин. Зазвичай, також, кавоварка з тиском 4 бар оснащена невеликим резервуаром для води – десь 0,2-0,6 л. Коли в кавоварці з 15 бар можна зварити більше ароматного напою, так як резервуар для води має об’єм 1,5 літра. Але є одна особливість – незалежно від того, скільки води злили в резервуар, за один цикл можна приготувати більше, ніж 2 чашки кави.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.