Речовина міститься в зернах кави

Кожному з нас цікаво дізнатися, які хімічні елементи входять до кави. Як ви знаєте основна речовина міститься в зернах кави – кофеїн, надає напою особливий аромат і смак. Крім нього гармонію запаху і смаку створюють білки, вуглеводи, жири, мінеральні солі і безумовно вода. Однак вже після першої обжарювання весь хімічний склад сильно змінюється, щоб вийшов саме той кави, який задовольнить потреби шанувальників у всьому світі.

Речовина міститься в зернах кави

Склад сирих зерен

До складу сирих зерен кави входять теофілін, тригонелін, таннін, кофеїн, хлорогенова кислота, теомбромин, минеральнгые солі, ліпіди, білки. Окремим пунктом називають воду і кавове масло, маса яких дорівнює більше половини від всього складу боба. В цілому, зерна кавового дерева складаються з великої кількості складних органічних речовин.

При обжарке відбуваються не менш складні хімічні зміни, так як кава проходить різні стадії зміни своїх властивостей і структури. До сьогоднішнього дня багато дослідники займаються вивченням різних процесів і ступенів отримання і приготування кращої кави. Наприклад, судити про складність перетворення кави можна по одному з важливих елементів – кафеолю – речовини, обуславливающему аромат смаженої кави. Один цей запах створюють більш ніж 70 ароматичних речовин.

Особлива речовина кофеїн

Кофеїн – це найважливіше речовина в каві, адже заради нього випивається щодня більше 2 мільярдів чашок кави. Цей елемент є найважливішим алкалоїдом кавових зерен, він ще відомий хімікам як 1,3,7-триметилксантин або 2,6-діокси-1,3,7-триметилпурин.

Кофеїн не володіє запахом і кольором, в розчиненому стані надає гіркий присмак. Відбувається кристалізація кофеїну з водних розчинів у вигляді кристалогідрату, що має форму тонких шовковистих голок. Безводний кофеїн починає плавитися при температурі 236,5 градусів Цельсія, він легко розчиняється у ді – і трихлорэтилене, метиленхлориде, хлороформі.

Водні розчини кофеїну характеризуються нейтральною реакцією, з кислотами він створює солі. Кофеїн в сирому кави міститься як у вільному, так і в зв’язаному з хлорогеновокислым калієм станах.

Як відомо кава володіє своїм бадьорим і збудливим дією саме за рахунок наявності кофеїну. Кількість кофеїну в кавових зернах сильно варіюється в залежності від сорту.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.