Рецепт кави по-турецьки

Кава в Туреччині є національним напоєм. В цій країні є цілі ритуали, пов’язані з кавою, так і його приготування тут скоріше нагадує якийсь обряд. Саме в Туреччині придумали посуд для варіння кави – турку. Рецепт кави по-турецьки вважається одним з найпоширеніших у світі. Для того, щоб правильно зварити справжню каву по-турецьки, необхідно точно знати скільки осіб буде його пити. Виходячи з цієї кількості, потрібно буде вибрати турку певного розміру для приготування напою. Це важливий нюанс у приготуванні кави по цьому рецепту, тому що напій, зварена в турці, призначеної на 4 порції і будучи розлитий в 3 чашки, не буде мати відмінний смак і аромат, до якого ми прагнемо.

Приготування кави по-турецьки

Склад класичного каву по-турецьки – це тільки сам кави і вода. Цукор – за бажанням. Інгредієнти для однієї порції:

  • кави дрібного помелу – 1 чайна ложка
  • вода – 50-60 мл
  • цукор за смаком

Наливаємо в турку і засипаємо кава, цукор – за бажанням. Ставимо турку на повільний вогонь і варимо до моменту підняття пінки. У цей момент турку знімаємо з вогню, акуратно знімаємо пінку і поміщаємо в чашку. Після чого турку знову повертаємо на вогонь і знову нагріваємо до моменту закипання. Процес зняття-закипання можна повторити від 2 до 6 разів.

Для приготування солодкого кава по-турецьки цукор треба покласти заздалегідь. Готову каву не рекомендується підсолоджувати, інакше пошкодиться пінка. Рецепт кави по-турецьки на перший погляд досить простий, але насправді важливий сам процес приготування напою. Знімати турку з вогню необхідно в строго визначені моменти часу, в іншому випадку кави вийде або неміцним, або перегрітою без яскраво вираженого смаку і аромату.

Рецепт кави по турецьки

Воду краще брати м’яку, але не кип’ячену. В ідеальному випадку – це повинна бути джерельна вода. Перед подачею кави, чашки треба прогріти, досить налити в них окропу і дати постояти пару хвилин, після чого вилити окріп. Якщо готовий напій розлити по холодним чашках, то це негативно позначиться на смаку кави по-турецьки.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.