Раф-кава

Раф-кава – це напій, що складається з еспресо, вершків і ванільного цукру. Місцем народження рецепта раф-кави вважається московська кав’ярня «Кава Бін». Свою назву напій отримав на честь постійного клієнта по псевдоніму Раф (або Рафаель), який вперше попросив приготувати для нього ця кава-коктейль. Дана подія відбулася в 1996 році, і з тих пір цей простий рецепт кави завоював кілька призів на різних кавових конкурсах.

З часом з’явилося багато варіантів кави раф. Наприклад, за основу допускається брати не тільки еспресо, але і кави по-турецьки, кави, приготований у френч-пресі, або навіть розчинну каву. Вершки можна замінити молоком, а замість ванільного цукру, додають окремо тростинний і мелену ваніль. Розглянемо класичний рецепт раф-кави.

Інгредієнти для приготування раф-каву з розрахунку на 150-160 мл напою:

  • еспресо -25мл;
  • ванільний цукор – 5г;
  • 10-15% вершки – 100мл;
  • цукор -5г.

Класичний рецепт раф-кави:

На відміну більшості рецептів кави, тут вершки збиваються відразу разом з кавою. У результаті виходить напій з ніжною ванільно-вершковою піною.

В першу чергу приготуємо кави еспресо. Потім потрібно додати ванільний цукор у вершки і їх підігріти. Змішати еспрессо з гарячою вершково-ванільною сумішшю і все гарненько збити до утворення піни. Найкраще збивати з допомогою капучинатора, але якщо його немає, то можна збити і блендером або просто віночком. В останньому варіанті збивати доведеться досить довго. Тим не менш, нам потрібно домогтися легкої, повітряної піни, адже саме вона надає напою ванільно-вершковий смак і чудовий кавовий аромат. Подають каву-раф у великій чашці або в прозорому латте келиху.

Сподобалася стаття? Поділись!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.