Простий рецепт приготування кави лате

Простий рецепт приготування кави лате

Латте – напій з Італії, приготований з молока і еспрессо.

Існує два поняття: кава латте і латте макіато. Відмінність полягає в способі приготування: якщо в каві влити молоко, вийде кава латте, а якщо навпаки – кава в молоко, то латте макіато. Кава латте однорідно по структурі, тому подається в керамічній чашці, а кава макіато складається з трьох шарів, щоб показати їх всі, подається у високому скляному бокалі.

З-за способу приготування смак напоїв також відрізняється: у класичного латте він більш кавовий, а у латте макіато – молочний.

Класичний рецепт: як зробити каву латте, щоб вийшло смачно?

Беремо стандартний набір інгредієнтів:

 • Кава еспресо 50 мл
 • Молоко – 150 мл
 • Цукор – за бажанням
 • Варимо порцію еспресо. Неважливо, яким чином це робиться – в кавомашині або в турці – вся справа в молоці.

  У капучинаторе збиваємо молоко. Смак і структура напою буде залежати від якості молочної пінки, тому молоко радять вспінювати не вручну, а в автоматичних стимерах, причому час збивання не повинно бути менше 1 хвилини. Чим довше збивається молоко, тим густіше піна і тим повільніше вона осідає.

  У велику чашку виливаємо еспресо, а потім спінене молоко, при бажанні додаємо цукор. Напій повинен бути світло-коричневого кольору з товстим шаром молочної піни зверху.

  При приготуванні латте макіато спочатку в келих наливаємо молоко, а потім тонкою цівкою – кави. З-за різниці в щільності інгредієнтів напій розшаровується: нижній шар – гаряче молоко, потім – кави, і, нарешті, молочна пінка.

  Часто при запиті «кава латте як приготувати» видаються посилання на рецепти з використанням спецій: кориці, мускатного горіха, імбиру і кардамону. Ці інгредієнти не є обов’язковими при приготуванні класичного напою, тому не поспішайте в магазин, а спробуйте зварити його за традиційною формулою.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Рецепти кави. Способи приготування кави.