Приготування чаю по-англійськи

Жителі Великобританії визнані однією з найбільш чаепотребляющих націй у всьому світі. А довга історія чаювання в країні призвела до появи особливих традицій заварювання чаю по-англійськи.

Приготування чаю по англійськи

Традиційні характеристики напою

Англійці – любителі чорних чаїв, зелені вживають значно рідше. У середньому, популярність сортів чайного сировини у Великобританії по країні походження у порядку убування представлена таким чином:

 1. Індійські.
 2. Цейлонські.
 3. Африканські.
 4. Китайські та інші.

Переважання чайного листа з Індії обумовлено тим, що країна була колонією Англії. І довгий час була орієнтована на виробництво чаю, смакові характеристики якого задовольняли б потреби її жителів.

Британці воліють пити напій з молоком, вершками або лимоном, тому колір і аромат вихідного настою не так важливі. Адже вони зміняться при введенні додаткових інгредієнтів.

Смак же чаю повинен залишатися виразним і насиченим. Для цього якраз добре підходить южноазиатское сировину. Воно відрізняється високою екстрактивністю, терпкістю, деякою різкістю, його вважають «ранковим» або «важким». На відміну від «вечірніх» сортів, тут не так важливі аромат, прозорість, бархатистість консистенції.

Нюанси приготування

Приготування чаю англійським способом має відбуватися при дотриманні деяких вимог:

 • чайник і чашки повинні бути порцеляновими. Цей матеріал добре прогрівається і має більш м’якою фактурою;
 • ложки традиційно беруться срібні;
 • чай краще заварювати потрібної концентрації, щоб відразу пити. В Англії розбавляти його окропом не прийнято;
 • ємність повинна бути великий, щоб вмістити достатню кількість порцій на всю сім’ю і гостей (чи можна мати кілька чайників різного обсягу);
 • не варто розташовувати посуд для чаю або заварювати його поруч з рибою, сирим м’ясом, спеціями, цибулею, парфумами, іншими речовинами з різким і стійким запахом. Це зіпсує аромат настою;
 • перед приготуванням напою варто ретельно вимити руки милом з нейтральним запахом, особливо, якщо до цього довелося покурити, використовувати ароматну туалетну воду або косметику;
 • чайний лист краще не чіпати руками, рекомендується використовувати спеціальну ложку;
 • бажано не брати сухе або знежирене молоко;
 • окріп потрібно доливати відразу до верхнього краю чайника;
 • під час заварювання не потрібно накривати заварник «матрьошками», укутувати в рушники, нагрівати на вогні або в печі, заварка не повинна «пріти», інакше її смак зіпсується. Накрити серветкою рекомендується лише носик і кришку з отворами, щоб зберегти аромат;
 • якщо напою не вистачило, то можна долити свіжої води в чайник ще раз;
 • не можна наполягати чай довго, він втрачає аромат і починає гірчити;
 • якщо не вдалося ужити весь напій протягом 15 хвилин, краще не економити і вилити остиглий залишок. У ньому вже практично немає корисних речовин, він стає занадто терпким, втрачає аромат;
 • після чаювання всю посуд слід ретельно промити гарячою водою, коричневий наліт зчистити, проте не варто застосовувати гелі та порошки з сильними ароматичними аромати;
 • чайник і чашки слід витерти чистим рушником (не загальним кухонним).

Приготування чаю в Англії строго регламентована за часом, його вживають за сніданком, під час ланчу (близько 13.00) і традиційно о 17.00 (five о ‘ clock tea). Молоко додається в чашку до чаю. Вважається, це пов’язано з тим, що в давні часи слуги боялися, що тонкий фарфор знатних вельмож лусне від температури, і спочатку додавали менше нагріту складову частину, тільки потім підвищували температуру.

Спосіб заварювання

Класичний спосіб заварювання чаю по-англійськи виглядає наступним чином:

 1. Обполоснути чайник окропом, добре прогрівши. Витирати його не слід. Не рекомендується перегрівати фарфор, в такому випадку напій буде гірчити.
 2. Насипати чайне листя з розрахунку 1 ч. л. на кожну кружку і 1 ч. л. «на чайник».
 3. Залити в ємкість окріп доверху.
 4. Чайник зверху накрити тонкою серветкою, щоб уникнути випаровування аромату настою. Особливо ретельно потрібно прикрити носик і отвір на кришці судини.
 5. Залишити заварюватися на період від 3 до 5 хвилин, залежно від того, використовувався лист високого або низького сорту. Для зеленого чаю проміжок становитиме 5-8 хвилин.
 6. Сильно прогріти чашки. Додати в кожну по 2-3 ст. л. молока, попередньо підігрів (але, не вскипятив) його.
 7. Розлити по чашках готовий чай.
 8. Додати цукор за смаком.

Якщо чай планується пити з лимоном, молоко не використовується. Воно згорнеться, зіпсує його зовнішній вигляд і смак. До чаю прийнято подавати різні закуски, кондитерські вироби, випічку. В першу чергу вживають солоні і гострі різновиди, потім намазують свіжоспечені сконы (англійські булочки) джемом, вершками або кремом і на закінчення переходять до тістечком.

Приготувати чай по-англійськи досить легко. При дотриманні певних традицій при заварюванні, можна буде насолодитися особливим насиченим, але м’яким смаком напою.

фото: depositphotos.com/belchonock

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.