При якій температурі заварювати каву. Температура приготування кави

Процес заварювання кави по суті являє собою витяг з його зерен розчинних речовин за допомогою гарячої води. Розглянемо при якій температурі заварювати каву, щоб максимально зберегти смак і аромат.

При якій температурі заварювати каву. Температура приготування кави

Кофеїн розчиняється у воді дуже швидко, 80% його переходить в розчин вже на другій хвилині заварювання. Аромат кавового напою додає речовина під назвою кофеол, яке теж легко розчиняється у воді, але при цьому досить швидко випаровується. Гіркуватий присмак і темний колір напою обумовлені продуктами, що утворюються при розпаді карамелізованих цукрів. Терпкість кави отримує від містяться в складі кавових зерен дубильних речовин, які швидше розчиняються у киплячій воді, ніж у холодній.

Температура приготування кави

Кава, настояний при 95 С, буде мати більш м’який смак, ніж той, який наполягав при 100 С — менш гарячої води в розчин перейде помітно менше дубильних речовин.

Крім температури води, кількість дубильних речовин в готовому напої безпосередньо залежить від ступеня помелу зерен. Оптимальною вважається грануляція зерен в діапазоні 0,1-0,3 мм, якщо помел кави більш великий, то напій буде мати неповний ароматично-смаковий букет. Більш дрібний помел не зробить якість напою гірше, але експерти стверджують, що ні запах, ні смак не стають при цьому краще.

Способів для заварювання кави існує дуже багато, але найбільш відомий з них — це змішування потрібної кількості мелених кавових зерен з водою, що має температуру 95-98 С. У Греції та Туреччині більше воліють кава мокко, для приготування якого кава і вода повинні бути трохи проварені разом. Цей напій відомий, як дуже терпкий і міцний. Якщо говорити про кавоварках для приготування еспресо, то в них теж використовується вода температури 95-98, яку пропускають через фільтр, на якому розміщені мелені кавові зерна.

На відео представлений найкращий спосіб приготування кави.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Рецепти кави. Способи приготування кави.